Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak olyan szakmák , vagy...

Vannak olyan szakmák , vagy munka lehetőségek , amelyek nagyban összefüggnek a természetben végezhető munkakörökkel ?

Figyelt kérdés

Mind ez lehet tanfolyam , vagy egyéb átképzési lehetőséggel össze függő ötlet , javaslat is .

Mivel nagyon szeretem a természetet és szeretek is benne tartózkodni , ezért szeretném összekötni a mindennapi tevékenységemmel azt . ahol jól érzem magamat .



2022. febr. 20. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kertész, erdeszeti szakdolgozó
2022. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

aranykalászos gazda

vadőr


csak gondolj több dologra, mikor szakmát választasz


1. globális felmelegedés, klímaválság, vízkészletek apadása, szélsőséges hőmérsékleti ingadozások stb., mert ez meghatározza már most a gazdálkodást, befolyásolja mi megy végben a természetbe, mennyire avatkozik be az ember, a robotika, a nagypolitika...


2. ez kihat a foglalkoztatásra, bérekre...


3. a kültéri munkáknak szezonális jellege van, nem fogsz tudni az év 12 hónapjában ebből megélni.

ha gazdálkodsz, kiesik kb. fél év, amíg nem lehet földet művelni, de közben élned kell vmiből.

2022. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt . Nem is olyan egyszerű ez , mint ahogyan azt gondoltam .
2022. febr. 20. 21:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Az Erdészeti szak dolgozó , mit csinál ?
2022. febr. 20. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
4. [link]
2022. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a linket , nagyon tetszett a kis videó és még sok hasonló videót láthattam az erdészeti munkákkal kapcsolatban .

Ha még egyszer kb: 15 - 20 éves lehetnék , nem kellene azon gondolkodnom , hogy mely irányba haladjak a végzettségem terén .

Ma már nagyon bánom , hogy olyas valamit választottam , amit egykor jónak gondoltam .

De mindig ha tehetem , ami sajnos egyre ritkább , ki megyek egy közeli erdőbe és megpróbálok regeneráródni és élvezni a természet adta szépségeit , ami kis bánkódással is együtt jár olykor , hogy annak idején , még fiatalon , nem megfelelő szakmát választottam .

2022. febr. 21. 07:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy...? Erről nem írtál a kérdésben.. .
2022. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elnézést a koromról tényleg nem írtam .

Nos én már 45 éves vagyok , ha bele gondolok ha a jelenlegi rendszer szerint így maradna a nyugdíj rendszer még akkor is 20 évet kellene dolgoznom , feltéve hogy az egészségi állapotom ezt lehetővé teszi .

Ahogyan a videókat néztem , ha vissza mehetnék az időbe , akkor ma már az erdész szakmát választanám .

A másik dolog pedig az , hogy így munka mellett , már nem egyszerű tanulni sem .

Csak úgy működne ha csak a tanulásra tudnék koncentrálni maximálisan . De előbb érettségi kellene , ami 4 év , majd jöhetne az erdészeti szakmunkás , ami plusz 3 év és plusz 1 év a technikusi végzettség , ami azt jelenti , hogy minimum 8 évet kellene rá szánnom a tanulásra , így jó esetben 12 - 15 évem maradna az erdész szakmában dolgozni és tapasztalatot szerezni .

2022. febr. 21. 12:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Segédmunkásnak még mindig elmehetsz az erdőbe... Fakitermeléshez, egyéb hasonló tevékenységekhez...


Nem tudom, mit dolgozol éppen, de ha van a környékeden erdőgazdaság, nézegesd meg, milyen álláslehetőségek vannak kiírva...

2022. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már érdeklődtem kb : 1 hónapja , de azt mondta az erdészet igazgatója , hogy jelenleg minden munkakör be van töltve .
2022. febr. 21. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!