Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan olvassátok a szakirodal...

Hogyan olvassátok a szakirodalmat?

Figyelt kérdés

Egyetemen pár tárgyból feladtak pár könyvet, amit el kell olvasni a fél év végére, néhánynak a fejezeteit hétről-hétre. El is szeretném olvasni ezeket, mert érdekelnek a témák, de számomra nehezebben olvashatók, mint egy szépirodalmi mű. Érdekelne, hogy ti hogyan fogyasztjátok a szakirodalmat (az én esetemben: gazdasági, pénzügyi irodalom).


Az én módszerem az, hogy hetente több nap elolvasok és jegyzetelek pár alfejezetet, majd a jegyzetemet elolvasom jegyzetelés után, illetve a héten, amikor éppen van szabadidőm. Eddig úgy néz ki bevállik, de kíváncsi lennék, hogy mi a ti módszeretek, hátha hatékonyabbá tudnám tenni a az erre szánt időmet.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. febr. 26. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én annak idején ugyan teljesen más szakirodalmat olvastam, de mindenesetre úgy, hogy váltogattam a szakkönyveket, hogy adott témában melyik mit ír. Így ugyanazt a dolgot különböző nézőpontokból lehetett megismerni és bennem így jobban összeállt az egész.
2022. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva ennél jobbat én sem találtam még, pedig harmadéves vagyok. Jól csinálod, még esetleg színeket használhatsz a kiemeléshez, ábrákat kereshetsz/készíthetsz, illetve videókat nézhetsz, hogy elmélyítsd az olvasottakat.
2022. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszömöm szépen a válaszaitokat!
2022. febr. 26. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!