Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nagyon nagy tőkétek lenne...

Ha nagyon nagy tőkétek lenne fiatalként, örökségből, akkor mit tanulnátok egyetemen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy annyit örökölnétek, hogy benne lennétek Magyarországon a felső 1000-10000-ben.


Milyen szakot választanátok, ha az lenne a cél, hogy a vagyonotokat ne kótyavetyéljétek el és mégis abszolút magas színvonalon tudjátok élni?


Melyek azok az egyetemi szakok amik ebben segíthetnek?



2022. márc. 4. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Az égvilágon semmit. Ha van elég pénzem ahhoz, hogy életem végéig megéljek belőle, minek tanuljak? Sokkal kellemesebb dolgokkal foglalkoznék.
2022. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet az inflációval?


Ha mondjuk 3 milliárd forintról van szó, az is rengeteget veszít az értékéből mondjuk 10-20-30-40 év alatt.


Ingatlan befektetésekkel valamennyire kivédheted, de meg is szívhatod, ha szakértelem nélkül fektetsz be.

2022. márc. 4. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem tanulnék egyetemen, ugyan úgy élném az életemet, mint ahogy most tervezem annyi különbséggel, hogy nem kellene tartanom egy bizonytalan jövő miatt.


Autószerelőnek, villanyszerelőnek vagy szobafestőnek tanulnék, mert ezeket szeretem, ezek érdekelnek, ezekért vagyok oda.

Úgy próbálnék meg ismerkedni, mint egy átlagember, hogy elkerüljem az aranyásókat (gold diggereket).

Azt a pénz amit nem használok, nincs rá azonnal szükségem befektetném (kötvény, részvény, ingatlan, arany).

2022. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3.


De ilyen meggondolatlan, véletlenszerű befektetésekkel el is bukhatnád a nagy részét a pénznek…


A kripto, ha nem tudod befolyásolni az árfolyamot mint Elon, akkor szerencsejáték.

Az arany szintén, nagyon függ a világ társadalmainak aktuális, globális anyagi helyzetétől az árfolyama…


A tőzsdéhez meg nagyon durván érteni kell. Máskülönben az is szerencsejáték…


Szobafestőkre meg egyre kisebb a kereslet…

10 év múlva lehet nem is lesz ilyen szakma.


Meg minek dolgoznál napi 8-10 órákat ilyen havi 3-4 százezer forintokért, hogyha pár év tanulással simán képes lennél a tőkésből ennél nagyobb passzívjövedelmet teremteni?


Ha mondjuk azt írnád, hogy ápoló, mentős, vagy ilyesmi lennél, azt meg tudnám érteni mert az hivatás.

A szobafestés nem az.


Amúgy elfogadom a véleményedet, csak én nem értem, ami lehet hogy az én hibám.

2022. márc. 4. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanazt mint most. A hivatásom nem függ attól, hogy mennyi pénzem van.
2022. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökinformatikus vagy programtervező, utána Msc autonómrendszer informatikus az ELTE-n.
2022. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Ja, segíteni nem fog az elkótyavetyélésben, ha befektetéshez akarsz jobban érteni, nyilván valami gazdasági szakon érdemes tanulni.

Utolsó voltam.

2022. márc. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán életbe lépne a hangmérnök-terv, ami csóróság miatt nem volt járható út. Nyilván nem hazai mágusképzőben próbálkoznék.
2022. márc. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az orvosi egyetemet választanám, ahogy most is oda készülök
2022. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

nem kell érteni a tőzsdéhez, berakod valami indexkövető alapba a pénzedet és hagyod hogy dolgozzon pl: MSCI World, FTSE All-World

pld ebbe:

[link]

2022. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!