Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tartok a töri érettségitől....

Tartok a töri érettségitől. Lehet alaptalanul?

Figyelt kérdés
Nem igazán voltam jó belőle, de most el kezdtem oldogatni, s mi tagadás, azért szeretnék jó eredményt elérni. Eddig csak egy 2017-es májusi tesztet töltöttem ki, esszék nélkül egyelőre. A "teszt" 50 pontjából 30 pontot értem el, magamnak javítva. Májusig még van 2 hónap, ezt fel tudom húzni vajon egy 50/40-re? Esszéknél taktikázom, az 1849 utána magyar töri jobban megy. Tény, a tudásom azért elég hiányos, a tanárom se valami szigorú.
2022. márc. 7. 05:08
 1/7 A kérdező kommentje:
utáni***
2022. márc. 7. 05:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Középszintű.
2022. márc. 7. 05:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Atlasz nélkül töltöttem ki.
2022. márc. 7. 05:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt akartam kérdezni, hogy atlasszal próbáltad? Tanulj rá az atlasszal, mert ha megjegyzed, hogy mi hol van benne, igazából legális puska.
2022. márc. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne tarts! Ha az alapok megvannak, akkor csak ülj le, vedd elő a négy tankönyvet és olvasd át, de ne görcsösen, hanem mint egy regényt.


És kezdj el gyakorolni, legjobban a korábbi érettségik megoldásával lehet. Sokkal jobban megmaradnak a válaszok a fejedben.


Az atlaszt azért nem érdemes hanyagolni, mert mind az esszéhez, mind a szóbelin kapsz belőle forrásokat. Azokat értelmezni kell és bár könnyű, de ne akkor próbáld megoldani hasból, hanem gyakorold be! Így álmodból felkeltve is fel fogod ismerni, hogy "Hatvan-Tápióbikcse-Isaszeg" vagy a levantei kereskedelmi útvonalat.


Szóval gyakorolj sokat és ha úgy érzed hiányos a tudásod, azt még most gyorsan be tudod pótolni. És hajrá, a töritől pont nem kell tartani.

2022. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most ennyit érsz el, akkor nem lesz gond. A legjobb, ha az előző évi feladatsorokból gyakorolsz, szerencsére rengeteg van. Mivel az írásbeli nagyobb része szövegértés és ha ráall az agyad ezekre a feladattípusokra, akkor könnyebben fog menni. A magolás nem lenne a legjobb módszer ehhez, de a szóbelivel úgyis tudsz majd javítani az írásbelin.
2022. márc. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ismétlőt csinálok, ezt kifelejtettem. Szóval most rengeteg időm van, 1 hónapja kezdtem el, igaz csak abból a fehér-barna összefoglalóból tanultam, Mátyus-féle. A rendes érettségin 60%-ot értem el, már jó pár éve, igaz, tojtam is az írásbeli részére, a szóbeli javított akkor is.
2022. márc. 7. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!