Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jól választottam?...

Szerintetek jól választottam? Küzdjek érte?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok gazdasági szakon. Amikor szakot kellett választanom, akkor egy nagyobb döntést kellett meghoznom. Alapvetően én humán beállítottságú vagyok és a pszichológia érdekelt volna leginkább. Nagyon húzott felé a szívem, viszont az én családom, majdhogynem a rokonság 80%-a gazdasági területen dolgozik, néhányuk nem is alacsony pozícióban. Választanom kellett, hogy elmegyek tanulni valamit, ami érdekel, de minimálbért fogok vele sokáig keresni vagy tanulok olyat, ami kevésbé érdekel, viszont a családnak hála rengeteg munkalehetőség nyílik meg előttem nem is alacsony fizetésért.

Elgondolkodtam hogy jól döntöttem-e. Jelenleg nem érzem úgy, hogy nekem való lenne, viszont ha tanulnék és megpróbálnék szakembert faragni magamból, akkor lenne esélyem egy kényelmesebb életre. Nem azt mondom, hogy teljesen hidegen hagy a dolog, de a pszichológia sokkal érdekesebb számomra.



2022. márc. 10. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Jól döntöttél, mert az élet a megélhetésről szól.

A pszichológiával meg foglalkozz a szabadidődben, hobbiból. Ez pont olyasmi, amit a kényelmes, saját otthonodban, kifizetett számláid mellett, tele hassal eredményesebben tudsz csinálni, mint a szükség farkán kuporogva.

2022. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Jol döntöttél. Majd a következö életedben kiéled a most elnyomott érdeklödésedet.
2022. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy életed van, csináld azt amit szeretnél. (És az eddigiek alapján úgy tűnik megvan az eszed hozzá.) Sok sok év távlatából ez a pár év semmi lesz.
2022. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
65%
Mièrt kell ez az önfènyezès az írás elejèn? Jó fizetès stb, jhaj de mègse, mert a pszichológia sokkal inkább èrdekel.. Mièrt èrdekel? Hogyha az èrdekel, akkor ne menj favágónak. Hogy pszichológiával fogsz-e ugyan úgy keresni? Inkább találj ès ne kerss, de ne a pènz legyen állandóan a meghatározó szempontja ès szereplője egy Èletnek.
2022. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem önfényezés. Leírtam hogy mi alapján kellett mérlegeljek. Úgy gondoltam lényeges információ.
2022. márc. 11. 11:28
 6/11 anonim válasza:
20%
OK..tehát lényeges információak tartod a pénzt. Biztos van 20.000ftos órabérrel pszichológus is. VAgy azért ennyire elgondolkodtató, mert abban már nem kapnál segítséget?
2022. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
37%
Elmondod, hogy miért érdekel a pszichológia? (jöhet privát üzenetben is a válasz)
2022. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak élvezem. Élvezem ha olvasok róla, ha átgondolom a leírtakat. Szeretek tanulmányokat olvasni a témában, elmerülni egy-egy témában. Képes vagyok órákig böngészni, jegyzetelni, sőt hetekig foglalkozni egy-egy témával, ami érdekel.

Viszont választás előtt bővebben utánanéztem mindkettőnek. Problémaként az merült fel a pszichológiával kapcsolatban, hogy egy alapképzés semmire nem elég, illetve hogy évente ontja ki magából a hallgatókat a szak. Tehát bejutni egy állami helyre rohadt nehéz. Elvégzem az alapot, utána maximum valamilyen tanácsadó lehetnék nagyon alacsony fizetésért. Abból a fizetésből kellene gazdálkodnom valahogyan egy nagyobb városban és közben a mesterképzést elvégezni + különböző továbbképzések egyebek nyilvánvalóan saját zsebből. Mehetnék aztán államiba szintén pici fizuért. Tulajdonképpen évek minimális fizetésért és valahogyan elő kellene teremteni a magánrendelőre a pénzt, lehetőleg hitel nélkül.

Persze lehet vele sokat keresni, de csak magánban. Odáig meg el kell jutni kemény munkával.

Még arra gondoltam, hogy elvégzem ezt a gazdaságit, dolgozni kezdek és munka mellett levelezőn elkezdek egy pszichológia alapképzést.

2022. márc. 11. 12:47
 9/11 anonim válasza:
27%
Legyèl akkor tisztessèges autodidakta pszichológus ès ne vergődd át magad a rendszer felesleges lèpèsein. ( Tènyleg ahhoz akarsz igazodni, ahogy azt neked megszabják, ne basszál már föl).Már ma is az vagy, aki lenni akarsz. A rendszerhez igazítva magad szerintem már csak csalódni lehet, mert nem szól másról, csak a statisztikákról. Az hogy sok fiatalt èrdekel a tèma, az tèged pedig elriaszt igaz? Szerintem az-az igazán riasztó, hogy a filozófikus fondorlatoskodásmódèrt iskolába kell járni holott csak lekène állni dumálni akár a szomszèddal, akár a többi filozófikus alkattal ès kèsz: együtt meglehet fejteni az Univerzumot ès össze lehet fogni. Nem csak egyszemèlyes pszichomókus lètezik szerintem.
2022. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Én sem azt tanultam amit legjobban szeretnék csinálni. De hat ilyen az élet, alkalmazkodni kell a körülményekhez. Nem kivansagmusor sok esetben. Az érdeklődési körömmel meg foglalkozok munka után hobbiként. Kb ez a helyzet

.

2022. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!