Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján történik a felvétel...

Mi alapján történik a felvétel 6 osztályos gimibe??

Figyelt kérdés
Na szoval egy hat osztalyos gimibe ket tagozatra lehetett jelentkezni termeszettudomanyos es altalanos tantervu. En az altalanosra jelentkeztem de lehetett volna mind kettore is. Napokban megjelent az elizetes felveteli rangsor es nem vagyok benne az elso 30 ban. Van meg eselyem??? Nem vagyok benne az elso 30 ban. Mi alapjan veszik fel a jelentkezoket??? Az elso 30-at felveszik es kesz?? Vagy hogy?

2022. márc. 13. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a sorrend szerint veszik fel, ami pedig a központi felvételi pontszámai alapján történik.

Valószínűleg a természettudományosba lenne valamilyen szóbeli is (legalábbis érdeklődés szintjén hogy áll a gyerek a tudományokhoz), az általánosba nem feltétlenül, meg ha lenne, szóltak volna róla.

Az első 30 embert, aki első helyre írta be, felveszik. Tehát pl van 10 ember, aki csak második helyre írta, vagy mégsem szeretne eljönni a sima általános iskolájából, akkor nem a 30., hanem a 40. ember lesz az utolsó, akit felvesznek. Hányadik helyen vagy?

2022. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Abból a 30-ból lehet, hogy 29 nem is ebbe a gimibe szeretne menni, csak megjelölték pl. 2-3. helyen. Tehát ha az első 30-ban, akik oda is akarnak járni, benne vagy, nincs baj.
2022. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!