Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyasmi, hogy egyik...

Létezik olyasmi, hogy egyik egyetemről átiratkozik valaki egy másik egyetemre, de ugyan azon a szakon marad?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, hogy át lehet e úgy iratkozni, hogy pl. ha az első évet már befejezte valaki az egyik egyetemen, akkor a másik egyetemen a második évtől kezdjen?

2022. márc. 13. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen. Nekem voltak olyan csoporttársaim, akik máshonnan jöttek át.

Annyi, hogy a tárgyak elfogadása nem volt automatikus, minden tárgyra be kellett adniuk az elfogadási kérelmet, olyan is volt, amit nem fogadtak el, mert nem egyezett 70%-ban a tematika.

Na meg a mintatanterv sem teljesen egyezett.

2022. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy az átvevő egyetem mennyi kreditet fogad el és hogyan hirdetik meg a tárgyakat a 3. félévben. Elképzelhető. hogy akár első féléves tárgyakat is pótolni kell.
2022. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A pótolás még nem is lenne gond.
2022. márc. 13. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is kérdés lehet, hogy átvesznek-e egyáltalán és milyen feltételekkel, Vannak szakok, ahol nagyon kemény feltételeket szabnak meg már az átjelentkezéshez is.
2022. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, például a Magyar Tudományos Akadémia jelenlegi elnöke, Freund Tamás egyetemi tanulmányait a szegedi József Attila Tudományegyetem (ma Szegedi Tudományegyetem) biológus szakán kezdte 1978-ban, majd egy évvel később átkerült a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem biológus szakára, ahol 1983-ban szerzett biológus diplomát.

[link]

2022. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!