Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosi szakképzés, hogy...

Fogorvosi szakképzés, hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha elvégzem a fogorvosi egyetemet és elmegyek az egyetemmel leszerződött fogorvoshoz tanulni, akkor semmi fizetést nem kapok? Vagy ugyanúgy jár a rezidens fizetés?

2022. márc. 14. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Külsős képzőhelyen a képzőhelytől függ, hogy ad-e fizetést, de ez attól is függ, hogy ez a hely tb alapú (például egy kórházba mész), vagy magánrendelőbe. Utóbbinál előszeretettel nem adnak puttony fingot se sőt, még te fizetsz azért, hogy a nagyoktól tanulhass. Most kaptam egy ajánlatot egy ilyen helyről: megkapnám a diplomás minimálbért (180 netto), amiből 100at egyből pörgethetek is vissza nekik, plusz magáért a szakképzésért is fizetni kell, azt hiszem olyan 120 körül/hónap. Magyarul minden hónap végén mínusz 40ezer forintom lenne megélni. Ha célod szakvizsgázni, én őszintén azt ajánlom, hogy valahogy juss be az egyetemed klinikájára, akár annak az árán, hogy nem azt a szakvizsgát csinálod, ami a vágyad volt. Én 4. éve szívok most már vele, mert a külsős képzőhelyek jó része valós oktatást nem biztosít, sok helyen kvázi átvernek (általános fogorvosi munkát végeztetnek veled, ami a szakképzés rovására megy), vagy teljesíthetetlen feltételeket támasztanak, például mindamellett, hogy te fizetsz érte, teljes munkaidőben (heti 40 óra) kell ott lenned, így esélyed sincs a rávalót megkeresned másodállásban. Én nagyon bánom, hogy anno nem maradtam a klinikán, felvettek volna pedig, de mást akartam csinálni.
2022. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!