Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki Bsc után milyen...

Biomérnöki Bsc után milyen Msc-t érdemes választani?

Figyelt kérdés

Szívem szerint molekuláris biológiát tanulnék, és nem maradnék biomérnökin. Szerintem jobban kiegészítené a mostani tudásomat. Egyetem után a laboros, esetleg biotechnológiás (nem az ipari) munkakörök érdekelnének.


Szerintetek jó ötlet biológiára menni? Ha már van egy mérnöki alapdiplomám számít hogy az Msc-t hol végzem, lehet később hátrányom belőle?

(mindezt annak fényében kérdezem, hogy a laboros munka érdekel és a minőségirányítás és egyéb munkák nem nagyon)



2022. márc. 14. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Érdemes biosz msc-re menni
2022. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Molekuláris biológia MSc-t vagy biológia MSc-t választanék a helyedben így.
2022. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)

ti is hasonló területen dolgoztok/tanultok?

2022. márc. 14. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, a párom most jelentkezett biológia MSc-re, én kémián vagyok :)
2022. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biosz tanultam, bar én pont nem bírom a laboros munkát, a minőségügy területére képeztem át magam, de ha szeretnék laborba dologzni, akkor mindenképp biológia msc re mentem volna. Annó rengetegen mondták, főleg itt, hogy nem lehet elhelyezkedni stb stb én az évek során egyáltalán nem ezt láttam, az összes csoporttársamnak sikerült a pályán elhelyezkedni, aki odatette magát, annak elég jó helyekre
2022. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Molekuláris bionikai mérnök mscre mennék. Netán egészségügyi mèrnökire. Mégpedig azért mert bioszféra területen egyedül ezt az irányt látom ahol összekapcsolodik a modern iparral de azért szorosan használja a biológiai alapokat. Programozási, műszaki ismereteket bioszra alapozva. MR gépek, mű végtagok, bármilyen precíziós gyógyászatban használt gépek fejlesztése stb. Ebben látok jövőt. Sima biosszal beülni mondjuk egy élelmiszer ipari cég laborjába mintákat vizsgálni már kevésbé.
2022. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a bioszféra az biologia akart lenne csak az autokorrekt megviccelt.
2022. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

5-ös, igen én is ezt olvastam, de örülök hogy nem így van.

6-os, ezeken én is gondolkodtam, de végül nem jelöltem meg (a bionikát kicsit már bánom). Egyébként nem csak ennek a területnek van jövője ami a biológiához kapcsolódik, pl ott a biotechnológia összes területe

2022. márc. 15. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a biológia msc helyett a kicsit specifikusabb és modernebb molekuláris biológia vagy a biotechnológia mestert javasolnám laboros kutató munkához :)
2022. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6-os válaszolót annyival egészíteném ki, hogy biomérnök alapról eü.mérnök mesterre (legalább is a BME-re) csak óvatosan... Ha végül oda adod be, azt javaslom mindenképpen tájékozódj a szakról lehetőleg minél több embertől aki kapcsolatban van vele, mert árnyaltabb a kép mint aminek látszik :)


Kevés szakot ismerek aminél ennyire számít, hogy az alapképzésed határozza meg azt, hogy milyen munkakörben fogsz dolgozni a végén. Azt azonban semmiképp se várd, hogy majd valami hardcore villamos-gépész-mérnökinfós vonalon fogsz dolgozni. Amiket a hozzászóló példának említ (MR-gép, művégtag, stb...), azoknak zömmel valami intediszciplinális határterületén leszel majd, a biomérnökös alapodhoz nyilván közelebb. (Kb. úgy mint nálunk a cégnél egy mecha mérnök, aki robotokat programoz, időnként cad-azik ugyan, amit tökre élvez és baromi ügyes benne, viszont ha nagyon mást várt volna a képzésétől akkor csalódott lenne az biztos.)

2022. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!