Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Miskolci Egyetem Műszaki...

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Alapképzéseire mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

A Környezetmérnöki, vagy Műszaki Földtudományi alapszakok érdekelnének.

Mekkorák a ponthatárok ezekben az alapképzésekben, és kell-e hozzá emeltezni 1 vagy több tantárgyból?

Ha igen, melyik(ek) ből?



2022. márc. 18. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Felvi.hu!!!
2022. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb a minimum ponthatár szokott lenni, ilyen 280 körül. Nem szűrik meg annyira. Bent maradni nehezebb. Emelt már jóformán mindenhova kell (minimum 1 tárgyból). Földrajzot, fizikát, matekot, vagy kémiát ajánlom.
2022. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy a felvi.hun az adott szak szakleirásán belül, a végzés utáni kilátások fülben a statisztika szerinti fizetèst nézd meg ès hasonlítsd össze a mérnök szakmákat. Egy kezdő mérnök kereshet akár 170 nettotol kezdve mondjuk akár 350 nettóig is. Hatalmas a szórás, a szak és az iparág függvényében. Ès sztem amiket vàlasztottál azok kevésbé jól fizetettek, a környezet mérnökibe szinte biztos vagyok. De mondom, ott a statisztika, 10 ève gyűjtik az adatokat megnézheted magad is. Gépész, mechatrós, villamos ès infós mérnök szakok jobban fizetettek.
2022. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nálam első az hogy szeressem is amit csinálok. A gépekkel nem szeretek foglslkozni. 4 évig gépész voltam középsuliban, nagyon megutáltam.

A természet sokkal jobban vonz

2022. ápr. 4. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem a földtudományit javaslom. Ábrázoló geometria, matek, fizika, kémia ezerrel, elhanyagolgható mennyiségű kőzettan tele kémiával, és minimális geodézia, tele matekkal. Mérnöki munka tervrajzokkal, energetikával és mindennel, ami ezzel jár. Én oda jártam, nekem nem jött be a számításom, azt hittem én is, lesz legalább valamennyi köze a földrajzhoz. Tévedtem. Ha természet vonz akkor inkább valamilyen agrár- páylát javaslok, bár ott is van sok hülyeség, több ezer faj latinul és rendszertanuk stb, de ez ezzel jár... Környezetmérnök is jobb választás lehet, de azért ott is van kémia rendesen, meg egy kis matek. Agrár területeken ez kevésbé jellemző, bár az agrokémiát én sem úsztam meg.
2022. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját példámból kiindulva azért kijelentem, hogy az anyagiakat is végig kell gondolni, mert végzés utan pár évig érdekes a dolog mindentől függetlenül de utána már elveszi sajnos az ember kedvét az amúgy kedvelt pályától az anyagiak hiánya. Ne feledjük, hogy lassan garzon sincs 120 plusz rezsis albi dìj alatt, ès emelett kellene még spórolni házra, kocsira meg élni is. Kemény.
2022. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Én nem járnék oda, nagyjából esélytelen vele a szakterületen elhelyezkedni.
2022. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!