Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen építőipari szakmát...

Milyen építőipari szakmát érdemes tanulni, amivel később akár sikeres vállalkozó is lehet az ember ?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy másik szakmát is kitanulni.

Ezeken a szakmákon gondolkodtam, leginkább ezek érdekeltek:

Villanyszerelő , Fűtés és gázhálózat szerelő , Festő vagy Asztalos.


Akinek van tapasztalata az építő iparban az melyiket választaná, melyikkel könnyebb elindulni ? Mert gondolom egy festőnek meg egy asztalosnak (gépek,szerszámok, műhely) különböző méretű befektetés kell hogy elinduljon a szakmában.



2022. márc. 19. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Asztalos
Fűtés és gázhálózat szerelő
Festő
Villanyszerelő
3 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindegyikbe bele kell rakni a pénzt!

Amúgy bármelyik alkalmas erre.

Igazából ami neked szimpatikus.

2022. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bádogos, évente végez vagy 20 , és már nem csak a csatorna fém a tetőkön, körbe Kellner mindent szegélyezni és egyre több a fém fedés is. Én mérnokkent dolgozom az epitoiparban de egy bádogos szakmán gondolkozom én is. Ezen felül még a kőműves nagyon jó. Festőböl ès villanyszerelőből azert egyre több van.
2022. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat !

2-es és a leírt négy szakmáról mi a véleményed ha csak ezekből válogatnál ?

(de még több válaszra is kíváncsi vagyok :D )

2022. márc. 19. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi most újítunk fel, és egyszerűen nem találunk villanyszerelőt.

Kőművessel is többször pórul jártunk, általában isznak, nem megbízhatóak. A fűtésszerelő is hiányszakma. Ezek közül voltaképp szerintem akármelyikkel el lehet indulni, mind hiányszakma. Asztalos valóban halott, a családban több is van, és a drága gépeken kívül még az is a probléma, hogy pl. neki egy hét megcsinálni méretre egy konyhabútort, és így anyagárral együtt kijönne fél millióra, addig a boltban megveszed 100.000 ft-ért a külföldről hozottat. (Mondjuk most a fával gondok vannak.)

A festő szerintem az egyetlen, amelyik nem olyan jó, hiszen mi például azt nem is hívunk, simán kifestek, bár utálom.

2022. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem akármelyiket választod jól jársz, ma az emberek nem nagyon akarnak dolgozni e miatt nincs is nagyon szakember, aki annak mondja magát az az esetek többségében is csak kókányol(tisztelet a kivételnek)…én minden szakmunkát magamnak csinálok otthon, így nincs kit szodjak :)
2022. márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Villanyszerelőkből nagy hiány van, bármilyen épülethez kell, s eközben ez az a pálya, amely viszonylag kis fizikai erőfeszítést igényel. Ha idős korodra elkezd majd fájni a derekad vagy a vállad, akkor fűtésszerelőként gondban leszel, amikor pl. radiátorokat kell emelgetni. Ráadásul ha esetleg az építőipar válságba kerül majd bármikor, villanyszerelőként az iparban is simán el tudsz helyezkedni.
2022. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat (ment mindenkinek a zöld pipa :D) !
2022. márc. 22. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, végre találtunk villanyszerelőt. Nem túlzok, mindenkit felhívtam, akit a neten találtam, még ismerős által ajánlott szaki sem jelent meg, pedig ígérte. 2 napos munkáért 350.000 ft-ot kér, szívtam a fogamat rendesen, de a férjem el nem engedi, annyira örül, hogy végre találtunk valakit, aki hajlandó megcsinálni.
2022. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Festo es az asztalos az olyan hogy nekik meg kell talalni a tehetos ugyfeleket mert az atlag ember kifest maganak es a konyhabutort is megveszi olcson hasznaltan inkabb.

A gazdagok nem fognak ecsetet a kezukben es a konyhabutorral kapcsolatban is egyedi elkepzelesuk van, amit az ikea nem tud kielegiteni.


Villanyszerelot mindenki hiv akinek gondja van a villannyal, ezert olyan munka is lehet amit azonnal meg kell csinalni mert pl nincs aram a bojlernek, villanysutonek, stb. A hatrany hogy olyanok is hivnak akiknek nincs penzuk es miutan vegeztel , akkor mondjak hogy majd kesobb tudnak fizetni es reszletekben, vagypedig alkudoznak az aron es kifogast keresnek hogy miert nem fizetnek neked. Ugyan ez van a futesszerelonel is. Kell hogy menjen a gazkazan es megcsinaltatjak veled de fizetni nem biztos tudnak mert varatlan kiadas es amugy sem biztos hogy lenne penzuk ha elore tudjak hogy nem lesz futes.

2022. márc. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Asztalost és festőt kevésbé tartom jónak. Azokkal is lehet vállalkozni elég szépen de első dolog lesz ha az embereknek kevesebb a pénze, hogy maguk festenek ki és nem vesznek bútort. Ha a villannyal vagy a fűtéssel gond van azt muszály megcsinált atni
2022. márc. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!