Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Muszáj egy középiskolát vagy...

Anonymus1788 kérdése:

Muszáj egy középiskolát vagy gimnáziumot elvégezni, hogy orvosi egyetemre bejussak?

Figyelt kérdés
Jelenleg rendészeti technikumra járok,a 2. évemben vagyok, és nem szeretnék átmenni gimnáziumba már, végig szeretném járni ezt. Ahhoz hogy utána orvosi egyetemre tudjak menni ahhoz elkerülhetetlen egy gimnázium vagy egészségügyi szakközépiskola,ugye? Máshogy nem tudsz biológiából és kémiából érettségit szerezni?!

2022. márc. 31. 14:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a rendészeti technikum is középiskola...Nem az volt a kérdés. Azért kérdeztem középiskolát,mert egy egészségügyin is lehetséges biosz illetve fizika/kémia tantárgyból érettségizni.

Igen, a problémám az volt, hogy nem tanulok biológiát, fizikát csak összevontan,de az szinte semmi, így tehát nyilván abból nem lesz érettségim... Azt szerettem volna megtudni, hogy mindenképp ha befejeztem a rendészeti akkor kell e gimibe járnom, hogy legyen egy emelt szintű biosz illetve fizika/kémia érettségim.21 évesen belekezdeni egy gimnáziumba kicsit érdekes lenne.De akkor mostmár értem, hogy valószínűleg a magántanár lesz a megoldás. Köszönöm, mindenkinek a segítő válaszokat!!

2022. ápr. 1. 00:21
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én átmennék gimnáziumba. Teljesen felesleg így még 3 évet rendészeti technikumba tölteni, ha totál nem a rendészetben akarsz elhelyezkedni.

A kérdésedre válaszolva, technikailag nem elkerülhetetlen a gimnázium. Ha a rendészeti technikumot elvégzed és leérettségizel, szabadon éretsségizhetsz biológiából kémiából/fizikából. Viszont elég sok időt, energiát és pénzt kell még pluszba befektetned-ez a hátrányod van, de lehetésges ettől függetlenül.

2022. ápr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
8%
imádom a tényt, hogy lepontoztátok az oktatási hivatal ötletet, miközben tényleg az a leglogikusabb és ők valószínűleg tudnának is mondani infót, hogy hol tehetné a delikvens le a biosz és kémia érettségit. azért vannak részben, hogy ilyenekben (is) segítsenek, tehát egyáltalán nem invalid és buta ötlet. sőt.
2022. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
#13: Nem vetted észre, hogy a kérdező még csak másodéves egy technikumban; s azt sem, hogy nem az a problémája, hogy nem tudja, hogy melyik iskolában tehetné le a biológia és kémia emelt érettségit. Ez utóbbi kérdésre a válasz egyébként is minden évben változik, így teljesen fölösleges már most utánaérdeklődni.
2022. ápr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!