Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Biológia - kémia szak?

Milyen a Biológia - kémia szak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki ezt tanulja, de nem tudom, hogy mi lesz belőle a jövőben. Érettségi után mit fog kezdeni?

#érettségi #iskola #kémia - biológia
2022. ápr. 1. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó nehéz

De kb bármit csinál vele, piacképes lesz, kivéve, ha biosz-kémia tanár lesz

2022. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, márhogy középsuliban? Pont olyan, mint egy "általános" gimnáziumi szak, csak a biológiát és a kémiát emelt óraszámban tanítják. Ha jobb képességű/szorgalmas, akkor érettségi után feltehetően egyetemre megy, ahol egészségtudományi (orvos, gyógyszerész, ápoló), természettudományi (vegyész, biológus), műszaki (biomérnök, anyagmérnök), agrár (állatorvos, agrármérnök) vagy tanár lehet a legkönnyebben. Jelzem, ezekkel a végzettségekkel pillanatok alatt lehet munkát találni, és egy-két kivételtől eltekintve nem is rossz fizetésért. Megjegyzem, a középiskolai szak nem predesztinál a világon semmire. Nekem közgázon is voltak olyan csoporttársaim, akik bio-fiz-kémia szakosok voltak gimiben.
2022. ápr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-nek igaza van, ezek a középiskolai hülyeségek kb semmit sem jelentenek.


Én zenesulis voltam, nem volt semmi fancy tagozat, csak kórusos és művtöris osztály. Orvosira mentem végül.

2022. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a válaszokkal, semmit nem jelentenek a szakok. 7 évig tanultam németet, érted, 7 évig és nem tudok belőle megszólalni annyira megutáltatták velem és nem jó a nyelvérzékem, viszont most fogok emelt bioszból érettségizni amire alig tanulok mégis kitűnően megy + tanári segítség és különórák nélkül. Emberre válogatja.
2022. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!