Hogyan lehetek színész ?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy ha én színész akarok lenni akkor mit kell tenni ?

Mármint milyen iskolába járjak 8. után ? És milyen egyetemre járjak és hol ? Mivel tudok már most tenni azért ,hogy színész legyek?

És szégyen ,hogy színész akarok lenni ?Mármint nem azért akarok az lenni, hogy híres legyek és gazdag könnyen ,mert tudom, hogy nem könnyű ez a szakma de én nagyon szeretem ezt az egészet ...



2022. ápr. 11. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű olyan középiskolába menni, aminek van drámatagozata, szakköre. Esetleg iskolán kívüli más, hasonló szakköröket, lehetőségeket keresni. Nem tudom, hol laksz, de nagyobb városokban, megyeszékhelyeken általában vannak ilyen lehetőségek. A különböző iskolai rendezvényeken, eseményeken, ki-mit-tudokon próbálj meg szerepelni, szerezz rutint abban, hogy mások előtt csinálsz valamit.

Emellett nézd figyelemmel, hogy a környékedben lévő színházak mikor keresnek statisztákat, amikor van rá lehetőség, jelentkezz.

Középiskola után jelentkezz az SZFE-re, vagy Kaposvárra színművész képzésre. Egyetem, 5 éves, ha minél hamarabb be szeretnél kerülni a "vérkeringésbe", akkor ide érdemes jelentkezned. Ha nem jutsz be (és nem kell elkeseredni, sokan nem jutnak be), akkor célszerű magántanárral felkészülni, esetleg elmenni valamelyik stúdióba tanulni, és jövőre újra megpróbálni.


Egyébként nem szégyen, ha színész akarsz lenni, és jó, ha nem ezek motiválnak, ugyanis a magyar színészek túlnyomó többségéről a kutya sem tudja, hogy kicsoda, kimondottan gazdagnak pedig nagyon keveset lehet nevezni közülük.

2022. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az SZFE-re kell jelentkezned középiskola után. Az érettségi eredmények nem fognak számítani, külön többkörös felvételi vizsgájuk van.
2022. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (főleg az elsőét mert nagyon részletes volt és igy már van valami fogalmam arról, hogy egyáltalán mit kezdjek magammal) :D
2022. ápr. 11. 23:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!