Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A hazánkba menekült ukrán...

A hazánkba menekült ukrán családok gyermekei hol tudják az iskolai tanulmányaikat folytatni magyar nyelv ismerete nélkül vidéken?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A Kárpátaljai magyarok beszélik a nyelvet.
2022. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De jönnek nem kárpátaljaiak is.
2022. ápr. 15. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehol. Nincs erre se emberi erőforrás se infrastruktúra Magyarországon. Az ukránoknál szerintem a tanévet eltörlik.
2022. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Civilek próbálkoznak, online órákat tartanak, illetve van, ahol befogadtak ukrán menekült tanárokat és gyerekeket: [link]


Igazából elhatározás és szervezés kéne, hogy központilag regisztrálják a menekült tanárokat és összehozzák őket a diákokat használaton kívüli iskolai termekben vagy akár konferenciatermekben. Fontos lenne, hogy a gyerekek életében megmaradjon az az ismerős napi gyakorlat, hogy iskolába járnak, ennyivel is könnyebb legyen nekik az egyébként nagyon nehezen feldolgozható élmény. De úgy tűnik, erre nincs igazán szándék.

2022. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem vannak erre kijelölt iskolák, menekült ukrán pedagógusokkal.
2022. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# te hallottál valaha is ilyen iskolákról?

Én el sem tudom képzelni mi lesz a szegény kis gyerekekkel.

2022. ápr. 15. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én nem hallottam erről, de tutira így csinálnám.
2022. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten van iskola (wmn.hu-n olvastam róla), ahol magyarra tanítják őket, plusz részt vehetnek a készségtárgyakon. Ha maradnának az országban hosszabb időre, akkor jól fog jönni a nyelvtudás.
2022. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8#Budapest oké de én direkt vidéket kérdeztem.

Van olyan állami szervezet ami foglalkozik a problémával?

2022. ápr. 16. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben tudok olyan nyelviskoláról, amelyik ingyenes magyar nyelvtanfolyamot ajánlott fel ukránoknak (felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt). Egyébként a gyerekek minél kisebbek, annál könnyebben ragad rájuk a nyelv, ha magyar gyerekek között vannak. Ismerek pl egy amerikai családot, akik két gyerekkel jöttek Magyarországra, és magyar iskolába járatták a gyerekeket. A kisebbik seperc alatt megtanult magyarul, a nagyobbiknak kicsit több idő kellett, de aztán ő is megtanult rendesen, folyékonyan magyarul (a szülőknek ez sokkal nehezebben ment).
2022. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!