Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségizzek matekból vagy...

Érettségizzek matekból vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Van már érettségim, csak utólag szeretnék egy tárgyból ismétlőzni, s valamiért a matekon gondolkozom. Az igazat megvallva, anno borzalmasra sikerült, 37%-ra, nem is foglalkoztam vele, magas ívből..., meg nem is voltak jó tanáraim anno. Viszont így már nyugodt körülmények között, hogy már nem kell suliba járni, annyira nem tűnik megoldhatatlan kihívásnak ez az egész, s hála istennek itt szóbeli sincs. Plusz ott van a gyerekkor, bár ez semmit nem számít, de imádtam már iskola előtt 5 évesen is számolni, magát a számokat is szerettem. Az egyetemi szakon elfogadják a matekot, emelt követelményt emelt földrajzzal teljesítem, de kellene egy erős középszintű is, esetemben egy 60% is elegendő lenne, akkor már az állami pontjaim is rendben lennének. A terv a jövő májusi időszak, akkor szeretném letenni ismét. Otthoni körülmények között ez hozható vajon? Vagy felejtsem el az egészet?
2022. ápr. 18. 02:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok mindentől függ, de egy 60% 1 év alatt egyáltalán nem lehetetlen vállalkozás.
2022. ápr. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem reménytelen vállalkozás, de ha szeretnél biztosra menni, akkor járj magántanárhoz. A matek egy olyan tárgy, amit érteni kell, ezért pusztán könyvekből nem biztos, hogy menni fog, ha egész középiskolában rossz tanáraid voltak és te is hanyagoltad a matekot.
2022. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!