Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek lakberendező?

Hogyan lehetek lakberendező?

Figyelt kérdés
általános sulis vagyok és nesokára választanom kell hogy hova megyek tovább tanulni és én csak szakközépiskolába szeretnék járni és hogy ott van e lakberendező ha nincs tudnátok pár másik szakmát írni? Elöre is köszi

2022. ápr. 19. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég sokféleképpen, a kérdés, hogy megéri -e.


Mehetsz egyetemre, pl. valamilyen művészeti, design szakra. Vagy mész építész/építészmérnök szakra. Az utóbbi nem lakberendezéssel foglalkozik általánosságban, de eléggé magas szintű tudása lesz hozzá.


Vannak gyorstalpalók, "OKJ" (talán már nincs) képzések, tanfolyamok, jó sok pénzért. A középiskola elvégzése, érettségi alapvető, azután mehetsz ilyen képzésekre, egyetemre (ha felvesznek).


A fő kérdés nem az, hogy hogyan szerzel olyan végzettséget, amivel lakberendező leszel, mert azt amint látod, sokféleképpen meg lehet szerezni. A kérdés az, hogy meg tudsz -e élni belőle. Nagy eséllyel nem.


A magyar piac szűk. Kevés a tehetős ember, akik meg akarnak fizetni egy lakberendezőt, hogy berendezze az ingatlanaikat. Akik meg vannak, azokra 15 lakberendező jut. Meg vannak a nagy nevek, a híresek, ők elviszik az ügyfelek nagy részét.


Gondolj bele, egy átlag ember is be tud rendezni egy lakást, szobát, az IKEA ahonnan sokan vásárolnak már kész megoldásokat ad az embereknek. Mivel az emberek 90%-nak nincs erre pénze, és igénye, így én nem látok ebben olyan nagy megélhetési potenciált.


Hobbinak, kiegészítésnek egy fizetőképes, keresett szakma mellett esetleg.

2022. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!