Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász akarok lenni....

Közgazdász akarok lenni. Matematika mellett melyik tantárgyakat érdemes még tanulnom?

Figyelt kérdés

A földrajzra gondolok elsősorban. Nagyon érdekel ez a tárgy és másoktól is úgy hallottam, hogy jól jöhet a közgazdász szakhoz. Igaz ez?


Tudom, felvi.hu meg minden, de nem nagyon tudok ott tájékozódni és erre a kérdésemre nem hiszem, hogy kapnék ott választ.



2022. ápr. 22. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A földrajz elengedhetetlen, sőt!

Úgynevezett gazdasági földrajzot fogsz tanulni.

Természetesen angolból a szaknyelvre koncentrálj.

2022. ápr. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok


A történelmet is tanuld alaposan, pl. gazdaságtörténelem.


[link]


Azért olvass bele.

Kattints rá az összes alapszakra, azokon belül felsorolja a szakirányokat.

2022. ápr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Angol, vagy más idegen nyelv. A töri meg a föci nem rossz, bár a legtöbb egyetemen max 1-2 ilyen tematikájú kurzus van, azok is válaszhatók. Amire szükséged lesz belőlük, azt meg tudod tanulni akkor is.

Angolra viszont szükséged lesz. Egyrészt a szakdolgozatodhoz lényegében minden szakirodalom angolul lesz, másrészt szaknyelvi/felsőfokú nyelvvizsga kell a diplomához, harmadrészt a munkáltatóknál nem előny, ha beszélsz 1-2 idegen nyelven, hanem inkább hátrány, ha nem.

2022. ápr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Töri, föci...tök felesleges.

Nyelvet és informatikai dolgokat tanulj.

2022. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem sokra megy, ha bevágja az összes Árpád-házi királyt, semmi köze nem lesz ahhoz, amit egyetemen tanul, szóval a törit hagyjuk.


Földrajz esetleg nemzetközi gazdálkodáson.


Nyelv meg informatika, első félévben volt gazdinfónk, Exceleztünk orrba-szájba, nekem ott jól jött, hogy info érettségiztem. Később lesz SAP, meg ha elmész egy céghez akkor is számítógépen fogsz dolgozni.

2022. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!