Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állatorvos szakkal mennyit...

Az állatorvos szakkal mennyit lehet keresni? Anyagilag megéri?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkodom ezen szakon, viszont elég sok állatorvos van, szóval nem tudom, hogy mennyire lenne normális, jól fizető munkám. (Nincsenek kapcsolataim)

2022. ápr. 23. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ hol szeretnél élni miután végeztél.

Teljesen más az ország pontjain, falu, város, megye stb.

De osszességében mindig jól ketes, foleg ha van saját praxis. Jó helyen.

2022. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Keresni lehet sokat, kapni már nem annyira.
2022. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenkèppen Budapesten.

#2 kifejtenèd? Nem értem

2022. ápr. 23. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Ki kell építeni egy jó ugyfélkört de már ELORE ügyködhetsz ha mondjuk kertvarosban élsz most és jóba leszel a helyiekkel (pl. Kutyasétáltatás közben) és hinted az infót hogy alkatorvos leszel, és mire végzel és nyitod a praxisod, fix ugyfeleid lesznek + az újdonság varázsa.

Onnantól csak megtartani kell őket.


Én pl. BP úgy nőttem fel hogy én ahhoz az orvoshoz jártam kislanykent (kutyával) aki 2. generációs volt ott, manapság ő már kiöregedett, a fia vette át. (3.)

2022. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

A képzés 11 félév, de saját praxist csak 5 év munka után (valaki praxisában) + szakállatorvosi végzettséggel nyithatsz (ami 2 vagy 3 félév, ha jól tudom).


A kisállatos szakma egyre jobban telített, főleg Budapesten, de azért nem mondom azt, hogy ezzel a diplomával munkanélküli lennél bárhol az országban.


Haszonállatos szektorban egyelőre hiány van, kisállatosok vidéken jobban el tudnak még helyezkedni.


Egyébként állatorvosi végzettséggel nem csak állatorvosként működhetsz, számos ágazat van, ahol el lehet vele helyezkedni, sokan például a kutatásban és oktatásban maradnak, vagy elmennek laborba dolgozni stb.


A munkádat szerintem mindenhol meg fogják fizetni, de nyilván meg is kell érte dolgozni, mind az egyetemen, mind a munkában és lehetőleg ne számíts arra, hogy milliomos leszel belőle.

2022. ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy anyagilag megéri meg szinte emberfüggő...
2022. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri, de szakállatorvosként sokkal jobban kereshetsz vele.
2022. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!