Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki képzésre csak az...

Mérnöki képzésre csak az érettségi pontszámok alapján vehetnek fel?

Figyelt kérdés

Több éve érettségiztem, amit akkor nagyon elszúrtam. Kishitűségből gazdasági karra mentem tanulni, mert az "könnyebb" mint egy műszaki, stb..

Most már szeretnék mérnökire jelentkezni, viszont az érettségi pontszámaimmal esélyem sincs bekerülni.

Gazdasági diplomának az eredményeivel lehet jelentkezni érdemben egyetemi képzésre?


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. ápr. 27. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvin kiválasztod a képzést, amire akarsz menni, onnan átnavigálsz a szakleíráshoz, ott tájékozódj.
2022. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Van mérnöki szakból is rengeteg 280 pont körül.
2022. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a felvin. Ha nem, egy vagy két tárgyból újra kell érettségizni.
2022. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk 25 felett már elég érdekes lehet újraérettségizni. :D
2022. ápr. 27. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Mondjuk 25 felett már elég érdekes lehet újraérettségizni. :D" - ez butaság. Sokan csinálnak olyan másoddiplomát (lényegében te is erre készülsz), ahol nem fogadják el az első oklevelet és más tárgyak kellenek, vagy másból kell emelt, mint először, nem derogál nekik újraérettségizni.
2022. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ha valaki 40 évesen vált, arra is vár majd alsó hangon 25 év munka még. Ez a már nem éri meg duma nevetséges.
2022. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még ami eszembe jutott az az informatika. Nulla előképzettséggel nagyobb csúszások nélkül elvégezhető egy programtervező informatikus képzés?
2022. máj. 3. 09:22
 8/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Attól függ melyik egyetemen.


Nulla előképzettséggel egy jó eszű frissen érettségizett gimnazistának csúszások nélkül elvégezhető a programtervező informatikus képzés.

2022. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemet ajánlanád és melyiket nem?
2022. máj. 4. 13:14
 10/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ha Programtervező informatikus képzés érdekel akkor ELTE/Pázmány full jó.


Pannon szakmailag nem jó cserébe rengeteg a matek.


PTE magasszintű, de nem tudom milyen lehetőségek vannak.


Más vidéki egyetemeket nem emelnék ki.

2022. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!