Marketing MA vagy Emberi erőforrás tanácsadó MA?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel alapszakon fogok végezni, már 1 éve dolgozom ebben, de nekem túl száraz, nincs benne kreativitás, nem igazán emberekkel, hanem excel táblákkal foglalkozom, ezrt gondolkodom, hogy mesterképzésen elindulnék egy kissé más irányba.


Mit gondoltok, melyiket érdemes választani, melyik változatosabb, melyikkel jobbak az elhelyezkedési/fizetési lehetőségeim?


Tapasztalatokat szívesen várok!


Köszi

22N



2022. ápr. 28. 10:39
 1/4 A kérdező kommentje:
És mindkettőt ELTE-n tanulnám, ha oda jutok :)
2022. ápr. 28. 10:39
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pénzügy számvitel ba és marketing ma együtt nagyon ütős párosítás, de az emberi erőforrás tanácsadó mesterrel is jól jársz. :)


Mindkét esetben rengeteget számít a szakmai tapasztalat, különösen a HR területen érdemes minél hamarabb gyakorlati tudást szerezni.

2022. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a HR-el tudnál elmenni a legjobban emberközeli irányba. A merketing is részben emberközeli, de az közelebb áll az alapszakodhoz, mint a HR. Az alapján, amit írtál én inkább HR felé mennék.


A fizetés részét nem tudom.

2022. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


így jobban belegondolva, nem is feltétlen az szükséges nekem, hogy emberekkel foglalkozhassam, hanem inkább a mozgalmasság, szervezkedés-intézkedés. Ilyen típus vagyok, kell a pörgés, illetve a kreativitás. 1 éve dolgozom főállásban, de előtte voltam 6, illetve 4 hónapig gyakornokként más területeken és őszintén egyik munkahely sem tetszett, pedig mást csináltam... nekem eléggé antiszoc ez, hogy ülök és nem igazán van benne semmi szín.


Marketing azért tetszik jobban, mert kreatív és nem ez az excel táblában turkálós munka, a hr viszont azért, mert érdekel a pszichológia eléggé. Kár, hogy nincs több állami félévem :D

2022. ápr. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!