Melyik a legjobb szak?

Figyelt kérdés

Ezek az egyetemi szakok:

BGE/ELTE-pénzügy és számvitel

BGE/ELTE-gazdálkodás és menedzsment

ELTE-jogász(önköltséges formában egy hónapig)

BME-vegyészmérnök



elhelyezkedés egyetem után, és fizetés szempontjából melyikből lehet a legjobban profitálni?



2022. máj. 1. 17:11
 1/9 A kérdező kommentje:
*elírtam, elte jog nem egy hónapig, hanem egy félévig
2022. máj. 1. 17:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy érted,hogy 1 hónapig lennél önköltséges?
2022. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
félévig*
2022. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A többiről nem tudok semmit mondani, de 13 ismerősöm ment tavaly gazdálkodás és menedzsmentre, különböző szűkebb baráti körökből, tehát nem voltak egymásra nagy kihatással, hanem csak maguknak úgy gondolták, hogy az jaj de jó lesz.


7-en maradtak már csak ott, de majdnem mindegyikőjük utálta/utálja.

Ez persze embertől függ, hogy kinek mi tetszik, meg mennyit tud tanulni, de az, hogy csupán az én ismeretségi körömből is 13-man(!!!) mentek erre ugyanabban(!!!) az évben, az szerintem elárulja, mennyire túljelentkezés van. Nem lesz hiányszakma, mire lediplomáznál, az biztos.

2022. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

MIndegyikkel lehet karriert csinálni, de mindent egybevetve a pénzügy- és számvitel a legjobb befektetés ezek közül. Viszonylag széleskörű elhelyezkedési lehetőséget ad (minden vállalkozáshoz, céghez kell pénzügyes, de rengeteg másra is jó nagy cégekhez stb.) és akár nagyon nagy karriert is be lehet vele futni.


Úgy összességében még ennél is vannak jobb szakok (pl. orvosi, programtervező informatikus, matek + banki és biztosítási matek, marketing + survey statisztika, szociológia + survey statisztika, biológia + biostatisztika, GPME, alkalmazott közgazdaságtan stb.) de a felsoroltak közül ez a legjobb.

2022. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos orvosnak nem szeretnék menni. Matek, angol emeltem van, és kémia közepem, így próbálom mérlegelni a szakokat mert ezek érdekelnek a legjobban:)
2022. máj. 2. 07:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vegyészmérnök a legjobb.


Egyébként egy félév után nem leszel államis, leghamarabb egy év után, de az is szerencse kérdése.

2022. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökök közül csak környezet, építő , közlek mérnökire ne menj.
2022. máj. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
PSZ szerintem. Bár arra készülj fel, hogy embertelenül száraz lesz az első pár félév és borzasztóan elfogja venni a kedved még az élettől is :D De utána már jobb, bár szerintem a legtöbb szakon szintén unalmasak az alapozó tárgyak, de PSZ-en kulonosen
2022. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!