Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány százalékot kellene...

Hány százalékot kellene elérni emelt angol érettségin, hogy bejussak anglisztikára?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek angolból előrehozottan. Akik anglisztikán vannak, nektek milyen lett?

2022. máj. 2. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Most akkor mi a kérdés? A jövőbe lássunk, vagy a múlt érdekel? Egyébként ha előrehozottan, akkor még javíthatsz rajta.
2022. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Ezt így nem lehet megmondani. Méghozzà azért sem, mert nekem volt olyan ismerősöm nyelvszakon, aki az adott nyelvből éppen elérte a 45%-ot (a plusz 50 pont hatàrát) viszont a màsik érettségije nagyon jó lett így az felvitte a pontjait.
2022. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy az előző írja, ezt nem tudjuk így megmondani. Nyilván minél több pontod van, annál jobb. De sok minden függ a többi érettségid eredményétől, elvégre még duplázásnál is van egy másik tárgy, ami számít. Összességében nem szokott olyan nagyon sok pont kelleni anglisztikára, szóval ha írsz egy ötös érettségit, és ezen kívül jól szerepelsz a többi tárgyból is, akkor elég könnyen bejuthatsz.
2022. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen mindig az adott évfolyamtól függ, hiszen a jelentkezők teljesítménye határozza meg, ki kerül be. Valamint az iskola is nagyon fontos, az ELTE anglisztikán éveken keresztül 410 körül volt a ponthatár, pár éve jött lejjebb 400 alá, SZTE-n viszont mindig 360 körül volt, mostanában nem ment fölé. Én egyébként az utóbbira járok, 2019-ben kezdtem, 392 ponttal jutottam be és az emelt angolom 87 százalék lett.
2022. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!