Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Normális dolog h az OKJ-ért...

Normális dolog h az OKJ-ért fizetni kell?

Figyelt kérdés
Nincs még szakmám, ezért jelentkeztem egyre. Írták fizessek regisztrációs díjat, 8 ezer forint, ez még rendben. Aztán fizessek havonta 5000 ftot azért, mert még nincs OKJ-m plusz a tandíjam is fizetni kellesz ami több 10 ezer ft, ezt havi bontásba kérik, ez "csak" így 4000 ft, szval havonta fix összegként fizetnem kell 9000 ftot. Ez mennyire normális??? A képzés iskolarendszerű.... És még 22 se vagyok.
2010. szept. 17. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Sz*r iskolát választottál. Valahol regisztrációs díj sincs, valahol meg 30 ezer. Ez van. Senki nem tíltja meg az iskolának, hogy kérjék, és lehet, hogy máshol meg nem kérnek plusz költséget (vagy legalábbis nem ennyit) a tandíj mellett. A tandíj fizetése meg sok esetben jogos, hiszen nem lehet minden tudást ingyen adni.
2010. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez szakmától és iskolától is függ, mert van ahol nem ingyenes az oktatás. Ennek előbb kellett volna utánanézned, mert lehet, hogy máshol olcsóbban is megúszhattad volna.
2010. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, csak akármelyik helyen néztem, mindenhol kell fizetni, és nem csak ezért a szakért hanem a legtöbbért. Apa nem érti meg, ő jött azzal h nézzek egy okj-t csak el van varázsolva, ő azt hiszi tök ingyen van minden, és semmiért se kell fizetnem, azért 'ingyenes okj' :S
2010. szept. 17. 13:54
 4/9 anonim ***** válasza:
En egyetmista vagyopk, de van egy-ket baratom, aki gimi utan szakmazni ment. Egyikuk se fizet tandijat...reg.dij max. 5000ft. Biztos, hogy nem baszt@k at teged?
2010. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
újságírói képzésről van szó egyébként, iskolarendszerűbe csinálom, de jött a papír h ilyen díj meg olyan díj:S feltüntették a honlapjukon is h miket kell fizetni, csak nem értem minek fizessek havi 5 ezret, azért mert nincs okjm (ha lenne akk havi 13 ezer..) plusz akkor még a tandíjat is kérik havi bontásba. Nem értem....
2010. szept. 17. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem alapítványi a suli? Mert akkor könnyen lehet, hogy valamilyen ál megnevezésen fizeted a sulit. Mi is így jártunk. Anyagköltség néven fel volt tüntetve, hogy 30000 Ft fél évente (amit beiratkozáskor tudott meg mindenki...)
2010. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is OKJ-s képzésen vagyok, és nálunk csak azoknak kell fizetni, akik vagy betöltik a képzés ideje alatt (2 év) a 22. életévüket, vagy már rendelkeznek egy OKJ-s szakképesítéssel. Na meg persze ha bármilyen más diplomával...De az biztos, hogy ugyanolyan tanfolyamokat több helyen is indítanak,én pl. azért választottam pont ezt az iskolarendszeren belülit mert spec ez ingyenes volt.
2010. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik iskola ez?
2016. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másik helyre nem tudsz átiratkozni?
2016. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!