Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes építészmérnöknek...

Érdemes építészmérnöknek tanulnom? Milyen a fizetés? Mennyire nehéz a suli? Mennyire könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Több ilyen kérdést láttam viszont azok 2010 körüliek voltak úgy hogy gondoltam jobb rákérdezni most is

2022. máj. 15. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes építészmérnöknek tanulnom?"

Anyagi értelemben, ha érzel affinitást a gépész- vagy villamosmérnöki vonalhoz, akkor felejtsd el az építészetet. Persze ha neked az építészet a szíved vágya, vagy úgy érzed hogy jobban fizető szakot nem tudnál elvégezni, akkor csináld.


"Milyen a fizetés?"

Mérnöki viszonylatban átlagos, ami nyilván országos átlagban jó fizetésnek számít. A munka viszont sokszor elég nehéz (fizikailag és lelkileg, nem szakmailag) mert az építészek jelentős része "terepen" dolgozik, és nem az irodában rajzolgat házakat. Persze van akinek pont az jön be, hogy nem a seggén kell ülni napi 8 órában.


"Mennyire nehéz a suli?"

Ez megint relatív. Van aki kisujjból kirázza, vanb aki vért izzadva is kibukik. Csak rajtad múlik minden, nem tudunk rá látatlanban válaszolni.


"Mennyire könnyű elhelyezkedni?"

Elhelyezkedni (most) nagyon könnyű lenne. Hogy 6-8 év múlva (mire végzel, és szerzel pár év tapasztalatot) is könnyű lesz-e, vagy akkorra jön egy válság és egy évtizedre bedől az építőipar, azt most senki nem tudja megmondani.

2022. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem érdemes neked!
2022. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Èpìtőiparról sok rossz dolgot hallottam, még mérnokoktől is. Elég stresszes ès idegölő iparág ez sokaknak
2022. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!