Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ilyen szak,amivel külföldr...

Van ilyen szak,amivel külföldre lehetne később költözni?

Figyelt kérdés
Van valami könnyebben elvégezhető szak,amivel külföldre lehetne menni később?Én nem tudnék orvos vagy mérnök lenni.A suliban nem mentek a reál tárgyak,a humán tantárgyak mentek.

2022. máj. 17. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján keress, hogy melyikkel lehet külföldre menni, mert ha nem szereted, amit csinálsz akkor egész életedben csak kínként fogod megélni a munkát... mindegy, hogy külföldön vagy itthon élsz.

Ha jó szakember leszel, erős szakmai tudással, akkor mindegy minek tanulsz meg tudod állni a helyedet bárhol! Ha a humán tárgyak mentek jól és külföldben gondolkodsz, akkor a nyelvekkel nem tudsz nagyon mellé lőni. pl. többnyelvű tolmács

2022. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha tolmács vagy és beszélsz 4-5 nyelven (amiből kb. 3 nem nyugat-európai) az bejöhet.

Olyat már hallottam, hogy angol-orosz szakos jól megélt az orosszal NBr-ban.

De hogy most (ukrán válság miatti szívózások) is így van-e, nem tudom.

A britek általában kevésbé beszélik más országok nyelvét.

2022. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!