Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek magántanuló egyetemen?

Lehetek magántanuló egyetemen?

Figyelt kérdés
Van még hátra az egyetemből (Bsc), és viszonylag sok gyakorlati órám lesz (kom-média Károli). Viszont kaptam egy álláslehetőséget külföldön, amit nagyon szeretnék elfogadni. Vagy most megyek, vagy később nem tudok. Nem szeretnék halasztani. Van esetleg olyan opció, hogy a zh-vizsga időpontra hazajövök? Bármi tipp?

2022. máj. 21. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Nem tippelgetni kell. Meg kell kérdezni a dékáni hivatalt!
2022. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Járj utána, mik a szabályai az egyéni tanrend igénylésének.
2022. máj. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Aligha engedik meg. Egy fenékkel nem tudsz két lovat megülni. Nem véletlenül gyakorlatok az órák. Néhány vizsga nem pótol fél évnyi-egy évnyi gyakorlatot, az éppúgy a tananyag része.
2022. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Különlegesen indokolt esetben megengedhetik az úgynevezett egyéni tanrendet. Ez azt jelenti, hogy az órákra nem kell bejárnod, s a felvett tárgyakat vizsgákkal és zárthelyikkel teljesítheted. Ilyet meg szoktak engedni pl. élsportolóknak, krónikus betegeknek, vagy hirtelen súlyos anyagi válsághelyzetbe került hallgatóknak. Beadhatod az egyéni tanrendre vonatkozó kérvényt, de a külföldi munkavállalás lehetősége önmagában indokként valószínűleg nem lesz elegendő ehhez.


Mindettől függetlenül nem sok olyan külföldi munkahelyet tudok elképzelni, ahonnan majd a zárthelyikre és vizsgákra mindig hazaengednek majd. Egészen biztos vagy benne, hogy ennyire rugalmasak lesznek veled? Szerintem még levelező képzést csinálni is erősen kétséges dolog külföldről. Úgyhogy valószínűleg az lesz a megoldás, ha passziváltatod magad. De nem igazán értem, ettől miért félsz annyira. Ha az EU-n belül maradsz, akkor a külföldi munkavállalás is beleszámít majd a későbbi nyugdíjba, azaz semmi hátrányod nem lesz egy év passziváltatásból. Pontosan ugyanott leszel, mintha végzés utánmentél volna ki egy évre.

2022. máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Károlis voltam. Egyéni tanrendet munkavállalás címén max. 1 tantárgy esetén engedélyeznek, és a munkavállalás az okok között nem szerepel, kiemelték, hogy nem lehet.
2022. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!