Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan sikerült az érvelésem?...

Hogyan sikerült az érvelésem? (Kép lent)

Figyelt kérdés

Megoldásom:

[link]

Ez az első érvelő feladatom, amit készítettem. A 10 pontból mennyit értem volna el a magyar érettségin? Az idei év magyar érettségi érvelési feladata volt.


Leírás:

"Memoriterként kigyöngyözött gondolatokat, anyagokat, szövegeket érdemes és szokás feladni.

Rögzítésükkel nemcsak tartalmi gazdagságot nyerünk, hanem olyan szellemi tulajdonságokat és

képességeket is, amelyek szerzőik létrehozó erőfeszítései eredményeként mintegy »benne vannak«

a műben. A memoriterek ebben az értelemben is nemes anyagot, »kincset« rejtenek magukban.

Nyelvi kincset is, hiszen ezek olyan nyelvi remeklések, amelyek a tartalmak mellett művészi

élményt is nyújtanak. Páratlan lehetőség a tartalom és élmény összekapcsolására.”

(Nagy László 2005. A tanulás „maradandó kincsei”: a memoriterek. Könyv és Nevelés. VII/1.)


Ön szerint szükséges a digitális civilizáció világában a kötelező, iskolai memoriterek

elsajátítása? Hasznos tudást ad a diákoknak a szépirodalmi szöveg(részlet)ek ismerete?

Kifejtésében utaljon a felvezető szöveg megállapításaira és személyes tapasztalataira!

Álláspontja megfogalmazásakor 3-5 saját, egymástól jól elkülöníthető érvet tegyen mérlegre!


.................................

A memoriter ellen érveltem, mert negatív élményeim vannak a verstanulással kapcsolatban. Nemsokára próbavizsgázok és lesz abban ilyen fajta feladat is.



2022. máj. 22. 17:06
A kérdező szavazást indított:
5 pontnál kevesebb; gyengére sikerült, még sokat kell gyakorolnod.
5 és 7 pont között; középmezőny, vannak benne tartalmi vagy minőségi hibák, de nem vészes.
8-9 pont: jól sikerült, de vannak benne apró hibák.
10 pont: tökéletes, kifogástalanul sikerült.
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Kisebb nyelvtani hibák vannak az írásban, azért minimális pontot én levonnék.


Ami nagyobb probléma:


* Nincs tételmondat, hogy milyen álláspontot képviselsz. Pontosabban a tételmondat a befejezésben van, ez így nem jó.


* Nincsen felhasználva a megadott forrás (Nagy László írása). Nem baj, ha nem csak arról szövegelsz, de legalább 1-2 érvet ütköztetni kellene a beidézett szöveggel.

2022. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!

Ez hány pontot jelent a tízből? A szövegértést már az egyik tanárom kijavította, az 32 pont lett a 40-ből.

2022. máj. 22. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok tanár. Egyedül a tételmondatot tartom súlyos hibának. A forrás fel nem használása szerintem kisebb hiba, a nyelvtani hibák jelentéktelenek, durva nincs benne.
2022. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!