Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a felvin azt írják, hogy...

Ha a felvin azt írják, hogy egy adott szakra 50 fő a max kapacitás, az azt jelenti, hogy 50 főt biztosan fel fognak venni?

Figyelt kérdés

A tavalyi statisztikát nézve, 44-en jelölték meg első helyen az adott szakot, viszont csak 29-et vettek fel. Pedig a kapacitás min 15 < 50, vagyis max 50 fő. Ez hogy lehet?

Lehet, hogy közben ennyien visszavonták, módosították a sorrendet? Vagy egyáltalán nem is jelent semmit, hogy ennyi a meghirdetett kapacitás, lehet hogy csak felét veszik fel?



2022. máj. 26. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum annyit vesznek fel.

Simán lehet az is, hogy azért vették csak fel 29-et,mert ha 1 ponttal alacsonyabb lenne a ponthatár, akkor az már 50+ embert jelent, az meg akkor keretszám feletti ember, ami nem lehet.


Arra is gondolj, hogy az első helyen jelentkezők elé pontszámban még nagyon sok ember be tud kerülni, akiket az ő elsőre választott helyükre nem vettek fel.

2022. máj. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül, amit az #1 válaszoló írt, van még egy lehetséges ok: egy államilag meghatározott minimális ponthatár van meghatározva minden szakhoz (amely a legtöbb szak esetén 280 pont), ami alatt akkor sem vehetnek fel valakit, ha a keretszámba egyébként beférne. Jelentkezéskor az abban az évben érettségizők nem tudták előre a pontszámukat, sőt még azt sem, hogy átmennek-e majd az érettségin. Ezek az emberek is megjelennek a felvételi statisztikában. Sokan szerintem még akkor is beadják a jelentkezést, ha nem látnak jelentős esélyt a kellő pontszám eléréséhez, mivel a jelentkezés maga nem kerül pénzbe.
2022. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez mesterszak

Van okom aggódni, ha összesen 68-an jelölték meg, 32-en első helyen és 40 a kapacitás?

2022. máj. 26. 10:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem írtad meg, melyik mesterszakra pályázol. A legtöbb mesterszakon van szóbeli felvételi vizsga, s ezeken alapvetően ott dől el minden. Mivel 50 pontot el kell érni a százból, ha siralmasan teljesítesz a bizottság előtt, rossz benyomást keltesz, akkor úgyis lepontoznak annyira, hogy ne juthass be. Ha pedig jó teljesítményt mutatsz, akkor bőven adnak annyi pontot, hogy garantáltan bent vagy. Nekik is érdekük, hogy a jó hallgatókat megfogják maguknak, és ne a második helyen megjelölt intézmény halássza el előlük őket.
2022. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy van felvételi beszélgetés. De alapjában véve nem tudok semmi pluszt felmutatni. Nem voltam szakkollégista, nem jártam erasmuson, nem TDK-ztam. 50 pontot biztos nem adnak.


Egyébként nem szoktak magasak lenni a ponthatárok, tavaly pl. 59 volt levelezőn, ezért is furcsa, hogy csak 29-et vettek fel az 50-es kapacitás mellett

2022. máj. 26. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Ebben nincs semmi furcsa. Ahogy írtam, a nagyon gyenge jelentkezőket, akiket nem akarnak felvenni, egyszerűen lepontozzák annyira, hogy ne legyen meg az 50 pontjuk. Az egész pontozás egy formalitás, amely igazából egy igen/nem döntés rejtett formában. De én a helyedben nem aggódnék, a mesterképzésbe való belépéshez nem várnak el tudományos előéletet, mint a doktori képzéseknél. Légy lelkes, rátermett, szakmailag tájékozott. Ez kell csak, semmi több.
2022. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt írják, hogy a felvételin olyanokat néznek, hogy milyen közéleti tevékenységekben lettem részt (Pl. hallgatói önkormányzati tagság, szakkollégium, demonstrátor, stb.) meg hogy volt-e valami szakmai tanulmányi publikációm, pl. TDK, külföldi tanulmányút stb..


Ezekre mindegyikre nem a válasz.

2022. máj. 28. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: Bár a mesterképzésre való belépésnél a tudományos múltra plusz pontokat adnak, hidd el, hogy ez nem előfeltétele a felvételnek, még a jobb egyetemeken sem. Ha csak azokat vennék fel, akik már az alapképzésen konferenciákra jártak vagy cikkeket írtak, tíz mesterképzéses hallgatójuk sem volna egy évben. Az egyetemeknek anyagilag nem érdekeltek abban, hogy kevés hallgatójuk legyen. Csak a doktori képzés elitképzés, ahova már belépéskor fel kell valami pluszt mutatni. A mesterképzésre elég azt felmutatni, hogy az alapképzésen jól teljesítettél, azaz nem vagy a gyengébbek közül való. Úgyhogy ha nem egy hármas tanulmányi átlaggal mész oda, akkor nyugodj meg, van esélyed. Lényeg, hogy mutass lelkesedést, szakmai érdeklődést és tájékozottságot, és legyen egy pozitív jövőképed. Több nem kell, hidd el. Fel fognak venni.
2022. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!