Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést ajánlanátok...

Milyen képzést ajánlanátok arra, hogy megszerezzek egy sminkes tanusítványt, amivel később dolgozni tudok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok önjelölt sminkes van, de szeretném elvégezni, hogy ha lehetőség van rá (akár vállalkozóként) tudjak dolgozni.

Sok ilyen olyan képzést látok de mindegyik 500ezert-1M forint. Tényleg ennyire drága ezt a papírt megszerezni?

A fő célom tényleg csak a papír. Nem hiszem, hogy innen kapnék tudást kifejezetten. Sokat sminkelek szalagavatóra lányokat, illetve volt 1-2 esküvő is. Szeretnék legálisan is dolgozni, akár részmunkaidőben de az még mindegy is.

Van bármi tippetek, hogy hogyan kezdjek neki?

Szempontok

-gyors (ne legyen 3-5 év)

-munka mellett tudjam végezni

-ne legyen milliós kiadás a papír megszerzése (az alapanyag más kérdés)



2022. máj. 26. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne csak a sminkes képzést végezd el, hanem inkább végezz el egy rendes kozmetikus képzést, aminek része a sminkelés is. Sokkal jobban jársz vele anyagilag és tudás szempontjából is. 2 éves a képzés estin és ingyen el tudod végezni.


Itt meg tudod nézni, hogy melyik városokban indul:

[link]

2022. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1: Az ötleted alapvetően jó, de a kérdezőnek azt figyelembe kell vennie, hogy az érettségire épülő, ingyenes esti tagozatos technikus képzések órái a legtöbb helyen már délután négykor elkezdődnek, így ha valakinek mondjuk esténként 5-ig tart a munkaideje, az nem tudja megoldani az órákra való bejárást. Márpedig ez egy gyakorlatcentrikus képzés, nem lehet sokat hiányozni. Ez igazából tehát csak annak jó ötlet, akinek viszonylag rugalmas a munkaideje.
2022. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A munkám jelenleg rugalmas igazából, tehát akár meg is tudnám oldani. :)

Ezt a képzést én is néztem, csak nem teljesen értem, hogy ezt lehet úgy is csinálni, hogy csak a technikum részét?

Mindenképpen írok nekik egy emailt ezzel kapcsolatban, hogy mi a menete ennel a dolognak.

2022. máj. 27. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Igen, akinek már van érettségije, annak ez egy 2 éves technikus-képzés. Nem sok helyen van ilyen képzés az országban, de ha például nagyobb megyeszékhelyen vagy fővárosban laksz, akkor jó az esélye, hogy találsz helyben.
2022. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!