BGE gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Elsősorban a BGE gazdinfón végzettekhez szól a kérdésem. Érdemes elvégezni ezt a szakot abban az esetben, ha én mindenképpen az IT területén szeretnék elhelyezkedni? Úgy hallottam, hogy ez alapvetően egy sima gazdasági szak, ahol kevesebbet informatikát tanulnak a hallgatók.

Első helyen a BME mérnökinfót jelöltem meg, de ott (a közép matek és emelt infó eredményeim tudatában) csak a legjobb esetben lenne meg a 400 pont, ami idén szerintem nem (vagy csak nagyon neccesen) lesz elegendő a bejutáshoz.



2022. máj. 28. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Inkább óbudai mérnökinfó legyen a második szerintem.

Jártam a bge-re gazdinfóra második diplomát szerezni. Nagyon gyenge a színvonal. Inkább ott is hagytam. Többet értem vele, ha magamtól tanultam.

2022. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Od ajárok, levelezőn, de itt is elég sok matek van.


A színvonal tényleg nem nagy szám, sőt... Valszeg könnyebb, mint egy mérnökinfó, én viszont mérnökinfóra mennék, még ha szenvednék is vele többet. De már elvégzem, 1 félév van hátra.

2022. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Én ott végeztem, egy közepes nehézségű sulinak mondanám. Amúgy meg tökmind1, hogy melyik sulinál, milyen infós szakon végzel, a munkáltatókat nem fogja érdekelni, erre a szakmára jellemző a leginkább már, hogy nem a papír számít, az csak egy 0. követelés sok helyen amit elvárnak cégek. Nálunk már nagyon sokan másodévtől elkezdtek dolgozni és igen ez azért volt lehetséges , mert nem kell megszakadni ezen a szakon, ellenben mire végeztünk, már mindegyikünk kb. teljes állásban dolgozott valamilyen cégnél és sokunk már nem is volt gyakornok. Most akkor nézzünk egy BME mérnökfinót...nem jártam oda, de a hallottak alapján jóval nehezebb a képzés mint a BGE-s gazdinfó, a kérdés, hogy mennyire lesz időd mellette önfejleszteni magad? Milyen hamar tudsz elkezdeni releváns szakmai tapasztalatot szerezni?
2022. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Mérnökinfó nehezebb.
2022. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!