Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szakon miért van...

Jogász szakon miért van levelező, és miért tanítják ilyen sok egyetemen? Amikor egyébként is túlképzés van belőlük?

Figyelt kérdés

Az országban 6 egyetemen képzik őket, ráadásul még levelezőn is. Nekem ez nagyon nem tetszik, mivel szerintem a jog ehhez túl komoly szak. Teljesen leviszik a színvonalt. Akkor ennyi erővel orvosin miért nincs levelező?

Ezzel szemben pl az alkalmazott közgazdaságtan csak egyetlen egy egyetemen van az egész országban, pedig arra lenne kereslet. Nem látom ebben az egészben a logikát.



2022. máj. 30. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

A jelentkező oldaláról: a természettudományos érdeklődésűek megoszlanak az informatikus, mérnöki, TTK-s szakmák között. A gazdasági érdeklődésűeket elviszik az alacsonyabb színvonalú gazdasági képzések. A magyar ember valahogy nem látja át, hogy mennyit ér a matematikai tudás a piacon. (Egyébként te sem igazán, Kérdező, ha az alkalmazott közgázt hozod fel példaként, ami pont hogy egy nagyon szűk réteget céloz meg, és nem a GPME szakokat.)

… a humán érdeklődésűeknek viszont a kommunikáció és jog a két értelmes választás, ha meg is akarnak élni valamiből.


A kínálat oldaláról pedig: rossz az oktatáspolitika, az egyetemek viszont abból élnek amiből tudnak. Ha már ott van a jogi kar, és azon ott vannak a professzorok, az állam meg hajlandó fizetni érte, akkor csinálják amíg tudják. Tedd a szívedre a kezedet: te is ezt tennéd a helyükben.

2022. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hatalmas kereslet AK-ra. Nem is akarnak annyian a szakon tanulni, hogy megérje több egyetemen indítani. Egyetemünkön is volt,de olyan kevesen jelentkeztek, hogy nem érte meg már indítani, így pár éve már nem indul nálunk sem a képzés.
2022. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nincs túlképzés jogászból. Be sem tudja a bíróság és az ügyészség tölteni a meghirdetett fogalmazói helyeket…
2022. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 ezt kifejtenéd? Én nem így tudom.
2022. máj. 30. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg olyan munkahely van, ami jogászdiplomát igényel, vagy hatalmas előnyt jelent annak megléte. Ügyvédi irodák, ügyészség, bíróság, multik, közigazgatás mind-mind rengeteg jogászt igényel a működéséhez. Ez tény, hogy némileg túlképzés zajlik, de akik kiemelkedőek, azok könnyen találnak jó munkát, jó helyen. Azt fontos számba venni a jelentkezők számát nézve, hogy sokan lemorzsolódnak és nem fejezik be az egyetemet a közülük, így azért kicsit árnyaltabb a kép.
2022. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez eredeti levelezős kérdésre visszatérve pedig: érdekes kérdés, hogy miért van levelező, amikor sokszor tényleg egész embert kíván az, hogy valaki jártas legyen a teljes jogrendszerben, és ne csak úgy-ahogy tudja a szabályokat.


A levelezőn azért (az ELTE-n legalábbis) sokszor lényegesen gyengébben teljesítenek a hallgatók, ami érthető is, hiszen ők dolgoznak, a családdal foglalkoznak a hét nagyobbik részében, és eközben a nappalisok szemináriumokon, plusz kurzusok, tevékenységek segítségével tudnak elmerülni az anyagban.


Egyszer egy tanár azt mesélte, hogy két típusú levelezőst szokott látni: az egyik, aki nagyon felkészült és már fixen nem az első diplomáját csinálja, a másik pedig, aki nagyon szenved a vizsgákon mindig és nem megy neki. Mondta, hogy előfordul, hogy munkahelyi követelmény lesz pl a jogi diploma (közigazgatásban pl előrelépés esetén), vagy erre a területre “menne át” mondjuk egy közgazdász.


Szóval valószínűleg ez az univerzális jellege is lehet az oka annak, hogy sokan belevágnak második/harmadik/sokadik diplomaként is akár a jogba. Amellett, hogy persze sokan kicsit random kezdenek neki levelezőn, de ők átlagában kihullanak előbb-utóbb.


Ezért viszont megérheti működtetni, amellett, hogy az ELTE-n például minden levelezős fizetősön van, szóval jár a pénz is utánuk.

2022. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van teljesen, ez a pénzről szól.

A túlképzés meg ezek alatt inkább azt értem, hogy oké, hogy valahol kapsz majd munkát, de valószínűleg nem lesz valami jó fizető. Mármint a jogászoknál.

Amúgy a AK-ra hogyhogy nincs kereslet? Nagyon jól keresnek, és én azt látom, hogy sokan akarnak oda menni.

2022. máj. 30. 21:57
 8/9 anonim válasza:
10%
Tele van a jogi kar butuska titkárnőkkel a levelezőn.
2022. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
12%
Tényleg sok a butuska titkárnő a jogi karon. Szerintem IQ teszt kellene a felvételibe, az egy csomó magolós hülyét kiszűrhetne.
2022. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!