Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes duális képzésre menni?

Érdemes duális képzésre menni?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van a BME-re, illetve az óbudai mérnők informatikára menni.

Az óbudain van duális képzés, a BME-n nem tudom.


A BME-t előrébb jelöltem meg mint az óbudait, de most így elgondolkoztam a sorrend váltáson.


Egyébként elvileg a duális képzés munka nem keres sokat, kb havi 80ezret, de ebbe viszont nem tudom hogy mennyi munka van. Ha ebbe valaki jártas az esetleg megtudná mondani, hogy kb milyen órabérnek számítana ez? Gondolom nem napi 8órát kellene dolgoznom, mert valahogy az óráimra is be kell hogy járjak.


Jobban megérni a BME és mellette diákmunka? (schonherz által)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2022. máj. 30. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A duális képzés általában így néz ki:

Szorgalmi időszakban heti 1 napot szoktak menni dolgozni a hallgatók általában. Vizsgaidőszakban 5 napot, nyáron is végig 5 napot. De a fizu akkor is kb 80k, amikor heti 8-10 órát dolgozol, és akkor is, amikor minden nap bent vagy.


Attól is függ,hogy megéri-e,hogy milyen duális partnerek vannak. Megéri egyetem mellett akár diákszövin keresztül dolgozni, nem feltétlen kell a duális.


De azt javaslom,hogy ne csak az általad említett szövit nézegesd majd. Nem diákszövetkezetet kell választani, hanem céget és minden cégnek másik szövivel van szerződése, ezért célszerű egyszerre akár 3-4 szövetkezet állásait nézegetni.

2022. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ha jól számolom, havi nettó 80k-val kb 1700as nettó órabérem lenne, ha egy napot 8órás munkaidőnek tekintek.


"Attól is függ,hogy megéri-e,hogy milyen duális partnerek vannak"

Ezt hogy érted? Mitől lesz jobb egy duális partner, mint a másik?

2022. jún. 1. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Órabér: Év szorgalmi időszakban igen, de nyáron és vizsgaidőszakban nem túl kedvező az órabér.


"Mitől lesz jobb egy duális partner, mint a másik?"

Duális képzésnél adott cégek közül tudsz válogatni,attól függően, hogy melyik egyetemnek kikkel van szerződése. (Persze lehet olyan helyzet is,hogy új szerződés jön létre pl miattad, de ez kb esélytelen, egy ismeretlennek aki az "utcáról jött" nem fognak elindítani egy ilyen folyamatot a cégek, főleg hogy 1 emberről van szó.)

Minden szakmán/településen belül vannak jobban csengő cégnevek, átlagosak és rosszabbak. Sok jó cég nem duális képzés keretein belül foglalkoztat diákokat, hanem simán, diákszövi által.

2022. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!