Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldi érettségi bizonyítván...

Külföldi érettségi bizonyítvány elismertetése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Szlovákiában járok gimnáziumba (vagyis inkább most végeztem) és az lenne a kérdésem, hogy ha én külföldi érettségi bizonyítvánnyal rendelkezem és Magyarországon érettségi vizsgára jelentkeztem 1-2 tantárgyból, akkor az érettségi tanúsítvány kiállításához szükséges külön elismertetnem a külföldi érettségi bizonyítványomat? Mondjuk már részt veszek a felsőoktatási felvételi eljárásban, így nem tudom, hogy indokolt-e, ha továbbtanulási célú a dolog...

2022. jún. 5. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Amelyik megyébe jelentkeztél érettségire ott megkeresed a Megyei jogú városnak a kormányhivatalát (Pl:Komárom-Esztergom megye=Tatabánya) azon belül is az oktatási részleget és ott érdeklődsz. Ott tudnak neked válaszolni és hiteles információkat fogsz kapni ezzel kapcsolatban.

Önkormányzatokat, okmányirodákat, iskolákat, tanárokat NE keress ezzel kapcsolatban, mert félre fognak vezetni, vagy nem tudnak erről semmit.

2022. jún. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a jelentkezésedet elfogadták, akkor a tanúsítvány kiállításához biztosan nem kell további ügyintézés. Nincs olyan opció az érettségi adminisztrációban, hogy nem állítunk ki tanúsítványt.
2022. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :)
2022. jún. 5. 11:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!