Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség kell, hogy...

Milyen végzettség kell, hogy házat tervezhessen valaki?

Figyelt kérdés

Egy kissé elvesztem a jogszabályok és a szakleírások között. A célom az lenne, hogy az egyetem után családi házakat tervezhessek. Kérdésem az lenne, hogy elegendő, ha csinálok egy építőmérnöki Bsc majd egy építész msc-t, vagy már a Bsc diplomámnak is építésznek kell lennie? Valamint a jól gondolom, hogy a jogszabályban az én esetemben az építész tervezési szakterületet kell figyelembe vennem, tehát két év szakmai gyakorlat szükséges, hogy szabadon tervezhessem majd a házakat?

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jún. 8. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épìtész végzettség kell, valamint szakmai gyakorlati idő a tervezési jogosultsághoz. Aztán az építész von be egyéb szak ágakat is a tervezés során, gépész tervezőt, villamos tervezőt, és statikus is aki meg az épìtő mèrnök. Amúgy én épìtőipari mérnökként azt mondom, hogy mérnöki területen vannak sokkal jobban megerő szakmák is, és itt most az anyagiakra gondolok. Gepesz, villamos, ITs ès mechatronikai mèrnök végzetséggel sokkal jobb eséllyel lesz napi 8 órában jól fizető melód. Épitoiparban sajnos sokszor túlóra hegyek vannak amik a magánéletet is tönkre tehetik és így is kevesebb a pénz mint az előbb említett munkaterületek esetében. Sőt mielőtt bejött a csok, kedvezményes áfa meg hasonló épìtőipart pörgető támogatás, sok épìtő vagy épitesz mérnök minimálbérrel kezdett egyetem után!. Túl hullámzó ez az iparág.
2022. jún. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor mind a két diplomának építésznek kell lennie, nem jó ha építőmérnökként szerzi valaki a BSC végzettségét?
2022. jún. 9. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De jó úgy is. Csak épp kevésbé látom értelmét. Mivel kiegészítő tárgyakat kell majd tenned, kicsit kerülőút.

Rajz alkalmassági miatt probléma, hogy nem egyből az építész szakra mész, vagy miért?

2022. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
és igen, két év az msc diploma megszerzése utántól számítva.
2022. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt halottam, hogy valamennyi gyakorlati idő kell nekik de azt is hogy xarul keresnek.
2022. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!