Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy érzem, hogy túlságosan...

Úgy érzem, hogy túlságosan nyugodt lettem, hogy kezdjek el tanulni az érettésgire?

Figyelt kérdés

Már nincs egy hét, és még nem tanultam. Nem vagyok buta, szerintem összehozok egy kettest, viszont pont ez a baj. Elhiszem, hogy úgy is meglesz a kettes, a végén meg lehet koppanok, hogy basszus tanulni kellett volna.

Az írásbelire tanultam valamennyit, előtte pánikoltam is eléggé. Jól sikerültek végül, egyik se lett négyestől rosszabb.

Viszont a szóbelire vannak olyan témák, amikről kb. semmit sem tudok. Lehet, hogy jobb lenne, ha elkezdenék megint pánikolni?

Volt, hogy leültem tanulni, de hamar feladtam.

Mit csináljak, hogy könnyebben tanuljak, ne adjam fel, és rendesen felfogjam, hogy ezt most muszáj? Nem vagyok teljesen lusta, voltak nyelvvizsgáim, volt munkám, és ha tudtam, hogy csinálni kell, akkor csináltam. Most viszont nem bírom rávenni magam, nem tudok arra koncentrálni.

Az is probláma egyébként hogy stresszben lehet jobban tudok tanulni, viszont, ha most megint elkezdek pánikolni, és ez megmarad a szóbeliig, élesben nem tudnék stresszhelyzetben teljesíteni, leblokkolnék.



2022. jún. 8. 19:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként már mindenből csak kettesre kell teljesítenem, mert előrehozott érettésgivel, nyelvvel, és matekkal(amiből csak írásbeli van), már megvan az egyetemi pont.
2022. jún. 8. 19:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig arra gondoltam, hogy más dolgom igazából nincs, mint diák csak ezt kell csinálnom. Minden ráér később. Ha már otthon vagyok és ráérek, akkor tanulok.
2022. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha négyesek lettek az írásbelieid, akkor legrosszabb esetben is 3-ast kapsz. Nem azt mondom, hogy ne tanuljál. Én arra gondoltam ilyenkor, hogy hogy nézne ki a biziben egy 3-as, ha már az írásbelik négyesek lettek, itt adnám fel, dehogy. Ok, én mondjuk nem tanultam tovább.
2022. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az írásbelijeid hány száalék lett? Magyar, töri illetve idegennyelv?

Szerintem ha egy adott százalék felett teljesítettél, nem kell annyira pánikolnod, mert nem 2-es lesz a szóbelid.

2022. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!