Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Nemzetközi Gazdaság és...

A Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás inkább üzleti jellegű vagy közgazdasági szaknak számít? Ha az utóbbi területen szeretnék elhelyezkedni, mennyire jó választás?

Figyelt kérdés
Nézegettem a tanterveket és vannak jó tárgyak, Haladó mikro, Haladó makro, Világgazdaságtan, Gazdaságpolitika stb, de emellett sok üzleti tárgy is. Viszont közel sincs olyan matekos, mint egy közgáz elemző.

2022. jún. 13. 00:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A Nemzetközi gazdálkodás a Külkereskedelem (és logisztika) nevű szak újkori neve. Ez egyértelműen egy gyakorlatorientált gazdasági szak, nehézségben nagyjából a gazdálkodás és menedzsmenttel egy szintű, azaz a könnyebb gazdasági szakok közé tartozik. Minimális (megúszós) matek van csak, teljesen más liga, mint egy AK vagy GPME szak.
2022. jún. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, de én most a mesterszakra gondoltam elsősorban, International Economy and Business


[link]

2022. jún. 13. 01:46
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát látod ez jó kérdés. Nem nagyon látom, hogy ez mennyiben tesz hozzá egy bármilyen gazdasági alapképzéshez. Inkább csak +2 év melegedő + diákigazolvány. Ha nem gazdasági az alapdiplomád, akkor jó lehet, de gazdasági alapdiplomával én biztosan nem választanám ezt, 2 év időpocsékolás.
2022. jún. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő. Van, amelyik főleg üzleti, van, ahol teljesen közgazdasági fókusz.
2022. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3

Itt van haladó mikro+ makroökonómia


Nincs gazdasági alapszakom sajnos. Társadalomtudományi szakról mennék.

A közgazdálkodás és közpolitikán gondolkodtam még. A közgazdasági elemzőhöz meg nincs elég kreditem

2022. jún. 13. 14:38
 6/20 A kérdező kommentje:
Meg levelező képzés kéne
2022. jún. 13. 14:39
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gazdasági alapszakod, de ide felvesznek, akkor ez a lehető legjobb választás. Igen, ez gazdasági szaknak számít, közgazdász leszel tőle. Szuper ötlet.
2022. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De economist közgazdász is leszek tőle vagy business közgazdász?
2022. jún. 14. 02:49
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

Nincs ilyen, hogy economist vagy business közgazdász. Csak egyféle van (hivatalosan). Egyébként ha “rendes” közgazdász szeretnél lenni, akkor iratkozz be az 5 éves osztatlan GPME szakra, vagy legalább az alk. közgáz alap+mesterszakára, told végig az 5 évet, és akkor “rendes” közgazdász leszel (ha jól értem a kérdésed).


Na de félre a viccel. Teljesen jó ez a szak arra, hogy legyen egy piacképes diplomád. Menj bátran.

2022. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen, azt értem, hogy piacképes. De lehetek vele "rendes" makro közgazdász is?

Illetve ilyen szempontból a Közgazdálkodás és közpolitika jobb lenne e? Mert az hivatalosan is K karos szaknak minősül. De az meg eléggé multidiszciplináris jellegűnek tűnik, ami annyira nem jön be

2022. jún. 14. 16:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!