Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök diplomát bármilye...

Gépészmérnök diplomát bármilyen szakon beszámítják?

Figyelt kérdés

Pályamódosítás előtt állok. Szeretnék pszichológiát tanulni, gépészmérnök végzettségem van.

Azt olvastam felvin, hogy van ahol 400 pontnak beszámítják.

Ez ebben az esetben is így van?


Előre is köszönöm a válaszotokat!



2022. jún. 16. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire nem jött be a szakma?
2022. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Csak mesterképzést végzettek és csak meghatározott szakokat elvégzők jönnek számításba. A gépészmérnök eleve nincs köztük, egyedileg bírálnák el a felvételi kérelmet.
2022. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A diplomát egyetemtől, kartól, szaktól függően beszámítják, és nem mindegy, milyen az eredmény. Én nyelvi szakra megyek geográfusi diplomával, mert semmit se lehet vele kezdeni.

Nem tudom, mi a konkrét cél, de pl. az ELTE pszichológiára beszámítja, 300-350-400 pontért. De csak akkor kapod meg rá, ha ezt jelzed az adott szak TO-ján, nekik kell a felvin beírni, hogy diplomával felvételizel érettségi helyett.

2022. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es: nem, rá kellett jönnöm, hogy nem nekem való ez a pálya.

2-es: szerintem nem úgy van ahogy elmondtad.

3-as: nekem 4-es lett a diplomám, tehát elméletileg 360 pontot ér. Ehhez még hozzájönnek a töbletpontok, amivel elméletileg bekerülnék.

2022. jún. 16. 21:28
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem jutnál be, a szakleírásnál ott vannak a preferált mesterszakok!
2022. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De nem mesterszakra mennék, hanem ba képzésre.
2022. jún. 16. 21:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


De nem mesterre megy, heló! Szövegértés?


Alapszakra is lehet menni diplomabeszámítással, teljesen mindegy, miből van az alap. És a pszichológia az pont olyan, ahova el lehet fogadtatni. Mondom, mert én is természettudományos végzettséggel jelentkeztem most bölcsészetire és megkaptam a diplomára a pontot, csak a TO-nak kellett írnom és ők jelezték a felvinek, hogy azt vegyék számításba.


Itt is meg lehet nézni: [link]

2022. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Szövegértés nem megy? Csak már egy mesterszakot elvégzettek jelentkezhetnek BA képzésre úgy, hogy a diplomájukból számítsanak pontokat. Ezeknek a körét leírták. Alapszakkal nem lehet. A gépészmérnök pedig nincs a preferált szakok között. Még szép!!
2022. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as: Már bocsi de ezt most bemásolom neked.


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket - amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek - a felsőoktatási intézmények a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél figyelembevételével is rangsorolhatják a Tájékoztatóban közzétett módon. Ebben az esetben a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele.


Az oklevélért adható pontot alap- és osztatlan képzés esetén 280 és 400 pont között, míg felsőoktatási szakképzés esetén 240 és 400 pont között arányosan kell megállapítani. A pontszámítást az Egyetemek, főiskolák oldalon található információk tartalmazzák, amelyek intézményenként eltérhetnek. Az összpontszám meghatározásához az így kapott pontszámhoz hozzá kell adni a többletpontokat, amelyekre a jelentkező jogosult. Ilyen esetben a jelentkezési kérelem csak akkor minősül hiányosnak, ha a jelentkező a jelentkezéskor az érettségi bizonyítványa és középiskolai bizonyítványa alapján is kéri a pontszámítás elvégzését.


Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy az én esetemben, azaz bsc diplomával be tudom számítattni az elért záróvizsga érdemjegyem.

2022. jún. 16. 22:12
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát én is bemásolom és utána nem vagyok hajlandó egy idióta műszerésszel vitázni.

A pszichológia alapképzési szakra történő jelentkezés esetében emelt szintű érettségi helyett kizárólag mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettség fogadható el, alapképzési vagy főiskolai szintű végzettség nem. A szintre vonatkozó kritériumot teljesítő, elsősorban elfogadható végzettségek: biológia, gyógypedagógia, jogász, kulturális antropológia, magyar, matematika, orvos, pedagógia, szociológia, történelem, illetve az e szakterületekhez kapcsolódó tanári végzettségek. Az egyéb mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettségek elfogadhatóságának bírálata egyedileg zajlik.

2022. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!