Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szakról ha át szeretnék...

Jogász szakról ha át szeretnék menni másik szakra, melyikre éri meg? Hová tudnám átvinni, hol tudnám elfogadtatni a legtöbb kreditet?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az első évem, minden tárgyam sikerült nem csúsznék semmit egyelőre, csak egy nem túl jó átlaggal sikerültek ami a diploma minősítésbe beleszámító tárgyakat illeti (SZTE-n vagyok és itt már 7 tárgy is beleszámít az első évből).

Kb úgy érhetném el még csak a Cum Laude-t ha az elkövetkezendő összes diplomaminősítő tárgyból 4-est 5-öst szereznék. Szóval gondolkozom, hogy átmegyek másik szakra, én a Nemzetközi gazdálkodásra gondoltam, de nem tudom hová tudnám a legtöbb kreditet átvinni. Aki jártasabb ilyen téren segítsen ebben kérlek🙏🏼

Előre is köszönöm!



2022. jún. 19. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ugye nem azert akarsz atmenni masik szakra, mert mar most szamolod es "csak" negyes lenne a diplomad?

Ez az elso eved volt, ha az az indok hogy nem szereted, megertem, de meg teteles jogot nem is tanultal csak alapozotargyakat.


Elfogadtatni nagyon nem fogsz tudni mit sajnos, bar az SZTE kepzesi rendjet nem ismerem.

2022. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Max akkor lenne 4-es ha kitanulnám a lelkemet is, de még úgy sem tekintve hogy az eddigi 7 diplomaminősítő tárgyaim átlaga 2,7
2022. jún. 19. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Római jog, jogtöri meg ezek az alapozók kb. sehova nem kellenek, szóval mindenképpen újra kéne kezdened a másik szakot. Egyébként ne most legyél kiakadva. Majd polgári perrendtartás, Ákr-Kp, pénzügyjog meg a társasági jog után. 50 perces szigorlatok után csak arra fogsz gondolni, hogy köszönöm Istenem!
2022. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Érdemeid elismerése mellett átmennék egy könnyebb szakra, ami jobban megy. Matekból jó vagy? Mert akkor egy gazdasági szakot javasolnék.
2022. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Hát ezaz nyitott szájjal a f.szerdőbe, kb ezt csinálja az aki jogra jelentkezik… és még önként is. ahelyett, hogy egy másik szakon ösztöndíjjal, rendszeres szociális élettel, csajokkal csajok hátán élvezném az egyetemi éveim, ehelyett szopok mint a torkosborz, hogy kb 5 év múlva legyen egy dr. felirat a nevem előtt, de ez még semmit nem ér ahogy a diplomám se nagyon ha legalább nem egy cum laude és akkor utána hordhatok kavét minimálbérért egy f.szkalapnak három évig hogy ügyvéd lehessek, az ügyész/ bíró meg alapból kilőve mert nem adom el a lelkemet az ördögnek hogy megtudjam szerezni a summa cum laude-t. Max marad az hogy keresek a gazdaságba munkát ahol kb annyit kapok mintha egy 3 éves szakot végeztem volna el. Király

Amúgy a római jogot kifejezetten szeretem és szerintem a polgárjog, legalábbis a magánjogi része, a szerződések, kötelmek, ilyenek érdekelnének…

#4

Igen, hát nagyjából jó voltam matekból (5-ös érettségim lett belőle meg matek tagozatú gimnáziumba jártam)

2022. jún. 19. 11:18
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Elso vagyok. Ha csak most kezdted az egyetemet, teljesen normalis ez az atlag.


En lestem mint hal a szatyorban, nem keresem elo a diplomam jegyzekebol hogy az elso ket felevem hogy sikerult, de tragikusan rosszul. Az elso 2 valamennyi volt, a masodik felev meg 3 valamennyi. Utana pedig megmakacsoltam magam es raallt az agyam a sok tananyagra. Summa cummal vegeztem vegul, bar en nem szamolgattam ezt, foleg nem elso evben. Azt se tudtam milyen rendezvenyen vagyok. Ha hallgatsz ram kicsit, vard meg a kovi felevedet ha egyebkent erdekel a palya es tetszett a romai jog is. Kitartast.

2022. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező! Te választottad ezt a szakot. Ennél csak nehezebb tárgyak jönnek.

Egyébként egy jó helyre még a cum laude sem elég, mellette összeköttetés is kell.

2022. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello szaktárs!

Szerintem büszke lehetsz magadra, hogy letudtad a vizsgáidat, rengeteg embernek nem sikerül. Én sem állok fényesebben, mint te, de itt a kettes is nagy szó, a legtöbben a túlélésért harcolunk. Én a helyedben megnézném milyen a következő év, akkor fogunk hatályos jogot tanulni aminek tényleg lesz is értelme, ha pedig nem érzed magadénak, akkor sem késő váltani.

2022. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom olvasod-e még a kérdést. Én jogot végeztem, bár egy másik karon, de hasonló tapasztalataim vannak. Én kitanultam a lelkem, nem szroztam semmivel, hétköznap is órák után is tanultam éjfélig minimum, de volt olyan is néhányszor, hogy hajnali egyig vagy akár hajnali háromig. Vizsgaidőszakban reggel nyolctól éjfélig tanultam, most a vége felé már nem nagyon feküdtem hajnali kettő előtt, egyszer sikerült másnap ötig tanulni. Erre jön a slussz poén: nem lett meg a summa cum laude, csak cum laude lett, 4,39 lett az átlagom. Igazából számítottam is rá, hogy valószínű nem lesz meg, de hát volt egy halvány reménysugár, hogy talán.

Egyébként kb. az van amit leírtál. Ügyvédhez, ha akarsz menni oda ismerős kell, nagy irodákba summa cum laude átlag kell, alapos ismeretek az adott részterülethez (nem elég, hogy bebifláztad az anyagot az egyetemen), nyelvtudás lehetőleg két nyelvből.

Én vidéki vagyok, voltam már állásinterjún ügyvédi irodában, azóta felvettek mást, az önéletrajzom elég sovány ugyanis: csak a cum laude diploma van meg a C1 angol nyelvvizsga, de nem beszélek jól angolul, rémes a kiejtésem és kb. 5-6 éve effektíve nem is használom.

Nekem versenyekre, plusz feladatokra nem volt időm, mert mindig tanultam. Jó erre lehet mondani, hogy tanulhattam volna kevesebbet, lenne mondjuk egy 3,8-as ugyanilyen cum laude diploma, de mellé lennének versenyek, stb. Én erre azt mondom, hogy igen, de nehéz kicentizni, hogy átmész-e egyáltalán a vizsgán, olyan itt nem volt, hogy kettesre játszok, mert volt, hogy a kettesért is annyit tanultam, mint egy négyesért.

Mellesleg arra érdemes felkészülni, hogy egy nagyobb ügyvédi irodában például a nyolc órás munkaidő leteltével nincs vége a melónak, hanem még otthon ráhúzol vagy bent maradsz túlórázni, tehát a munkaidő ott inkább 10-15 óra között mozog.

A közigazgatás az meg lehet jó is meg rossz is, de ott is lehetséges előrelépés.

Ügyészséghez, bírósághoz kapcsolat kell vagy nagyon jónak kellene lenned.

Igazából ügyvéd lehetsz vagy közigazgatásba mehetsz, ha nem vagy nagyon profi meg nincs kapcsolatod.

Viszont szerintem 1 év után lehet hülyeség otthagyni, ha megvan minden tárgy.

2022. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Én ezen a szakon tanultam szintén majd gazdasági szakra váltottam , ha van bármi kérdésed írj nyugodtan. Azóta az életem könnyebb lett.

2022. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!