Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetséges, hogy valaki...

Hogy lehetséges, hogy valaki úgy ment közgazdasági doktori iskolába, hogy nincs is gazdasági mesterdiplomája?

Figyelt kérdés
Egyik tanárom, az életrajzában láttam. Nemzetközi tanulmányok szakon végzett és erről ment közgáz doktorira

2022. jún. 23. 00:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Máshol meg azt olvastam, hogy még gazdasági szakok közül sem mehetsz mindről közgazdasági doktorira, pl. vezetés és szervezésről csak gazdálkodási és szervezéstudományi doktorira mehetsz
2022. jún. 24. 15:58
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
#11: A normál (értsd: BSc/MSc) szakokhoz képest a felvételi követelmények meghatározása tekintetében sokkal nagyobb önállósága van a doktori iskolának. Akár ugyanazon egyetem két doktori iskolája között is óriási különbségek lehetnek ilyen tekintetben. Az amit írsz biztosan igaz egy konkrét doktori iskolára, de ez nem jelenti azt hogy ez általános érvényű lenne.
2022. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!