Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova lehet egyetemi grafikus...

Hova lehet egyetemi grafikus szakra menni?

Figyelt kérdés

Van több hasonló kérdés, de sajnos sehol nincs igazán válasz, főleg nem konkrét.


Elvégeztem egy 1 éves Grafikus OKJ-t, alapokat megadta, de elég kevés. Jó lenne tudás és "legyen papír" szempontból is egy egyetemi képzés. MOME off, mert rajzolni nem tudok, engem DTP érdekel inkább, branding, logo design, képszerkesztés, reklámanyagok, könyvborítók, "lemezborítók", plakátok stb készítése. Alapból nem megy rosszul, de úgy érzem elhelyezkedéshez kevés amit tudok, szeretnék fejlődni, skillesedni is, amit önképzésileg youtube tutorialokból meg instáról nem olyan egyszerű, kevés tapasztalattal meg nehéz olyan helyet találni, ahol mentorálnak is.


METU-n tervezőgrafika szakot néztem még ki, de nem nagyon értem, hogy ott milyen pontrendszer alapján akarnak felvenni, mert ha a felvin bejelölöm, akkor azt írja oda felvételi vizsga van és nem pont, de mégis a leírásukban valami 360 valahány pontot kérnek (?). Más egyetemekről meg egyelőre n em tudok, ahol lenne grafikus képzés. Meg akkor érdekelne, hogy ezek mivel járnak, ha van tapasztalat, tehát pl Metun mennyivel húznak le, meg milyenek az odajárók, tanárok, mennyi pluszt ad stb (mármint más suli is).


Köszi :)



2022. jún. 27. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Más egyetemek:


3 éves képzés, tervezőgrafika szak:

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Kar

Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar

Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar


5 éves, osztatlan, grafikusművész szak:

Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Kar

Magyar Képzőművészeti Egyetem

Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar


felvi.hu link: [link]

2022. jún. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
képi ábrázolás szak felvi.hu linkje: [link]
2022. jún. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!