Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt törin, ha van felmentése...

Emelt törin, ha van felmentésem kérvényezhetem a dupla szóbelit ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szintemelőt szeretnék tenni ebben az évben az őszi érettségin, de nem vagyok benne biztos, hogy az emeltnél már ki lehet váltani a felmentésemet...


És erre vonatkozó leírást sem találatam sehol, ami kitért volna erre...


2022. jún. 28. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

A mentességeknél a jogszabály nem tesz különbséget a középszintű és az emelt szintű érettségi vizsga között. Pontosan ugyanazok a szabályok.


Ugyanakkor felmerült bennem, hogy miért akarsz történelemből emelt érettségit tenni, ha ennyire diszgráfiás vagy diszlexiás vagy. Gondolom, egyetemre akarsz bekerülni. Az egyetemen viszont nem fognak felmenteni az írásbeli zárthelyi dolgozatok alól. Az oktatók nem fognak miattad mindig külön szóbelit tartani, vagy többletidőt adni neked. Ilyenre ne is számíts. Minden egyetemen legalább félévente 10 zárthelyi dolgozatot meg kell majd írnod. Ha nem megy majd, egyszerűen és gondolkodás nélkül megbuktatnak. Senkit nem fog érdekelni az, hogy SNI-s vagy, ugyanazokat a követelményeket és ugyanolyan feltételekkel kell majd teljesítened, mint a többieknek.

2022. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet kérni.

Az egyetemen a fogyatékkal élőkre külön szabályok vonatkoznak a vizsgák tekintetében. De szerintem csak elvileg.

2022. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: Valóban van a felsőoktatási törvényben ilyen kitétel, hogy a fogyatékossággal élőnek biztosítani kell az írásbeli helyett a szóbeli beszámoló lehetőségét, de hogy ezt nem tartják be a gyakorlatban, az biztos. Az oktatók nem fognak minden egyes zárthelyi helyett egyetlen hallgató miatt külön szóbeli beszámolót is biztosítani. Ha pedig egy hallgató nagyon veri az asztalt, a végén valószínűleg rajta csattan az ostor.
2022. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jövőre végzek

Építészként...

Kiskoromban volt diszgráfiám, de imádtam olvasni...így lényegében didakta módon fejlesztettem magam.

Mondhatni kinőttem, de a papírom megvan mint jackpot és én ezt ki szeretném használni. 😅

2022. jún. 28. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Hát szerintem nem biztos, hogy jobban jársz a dupla szóbelivel. Ott bizony nagyon be lehet égni.


S egyébként is ha diplomád lesz, akkor egyáltalán nem lesz szükséged emelt érettségire, mert diplomásoknak nem kell emelt érettségi a felvételhez. Fölösleges pénzkidobás. Ráadásul ha jeles vagy jó lesz a diploma minősítése, már az alapján is számíthatják a pontjaidat, így bejuthatsz akkor is, ha gyengék a középiskolai és érettségi pontjaid.

2022. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát….sajna ami szak engem érdekel az totál más mint amire most járok jelenleg 😅 és erről én egyáltalán nem hallottam még, hogy bármilyen szakra jelentkezhetnék a diplomám alapján…Esetleg tudnál róla többet is mondani nekem? 😊
2022. jún. 29. 08:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem bármely szakra!! A felvi-tnézd meg.
2022. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a felvi.hu-n, hogy a megcélzott egyetem megcélzott szakának sorában szerepel-e az, hogy a felsőfokú oklevél minősítése alapján is lehet-e pontokat számolni. Ha igen, a szak nevére kattintva megnézheted ennek a pontszámítási módszernek a feltételeit és részleteit. Ha ennek alapján esélyesnek számolod magad, akkor teljesen felesleges emelt érettségit is tenned, mert aki diploma alapján számítja a pontjait, az felmentést kap az emelt érettségi alól. A legtöbb esetben akár teljesen más területről származó diplomákat is elfogadnak. Most megnéztem: például gyógyszerésznek be lehet iratkozni közgazdász diplomával is a SOTE-ra.
2022. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!