Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZE vagy EKKE? Tervezőgrafika...

SZE vagy EKKE? Tervezőgrafika szakra jelentkeztem mindkét egyetemen, viszont bizonytalan vagyok, hogy melyik legyen az első helyen.

Figyelt kérdés
Az egri suli viszonylag közel van, ismerem a várost/lakókat, viszont utána lehetetlen lesz grafikusként elhelyezkedni, nincsen évek óta munkalehetőség a környéken. A győri suliról azt hallottam, hogy szivatnak a tanárok és grafikus képzés is még csak 1-2 éve van a sulin, messze van de mégiscsak nyugat, szebb is, a dunántúlon valószínűleg több esélyem lenne és Ausztria is közel van. Tudnátok tanácsot adni? Kezdek kétségbe esni...

2022. júl. 3. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi összefüggés volna aközött, hogy hova jársz egyetemre, és hogy hol akarsz utána elhelyezkedni. Attól, hogy Egerben végzel, pályázgathatsz akárhova az országban, akár Ausztriába is. Teljesen mindegy, hogy hol végzel, nehéz lesz elhelyezkedni. Most megnéztem, tavaly 152-en kezdték el a tervezőgrafika szakot - ez szerintem több, mint amennyit a munkaerőpiac évente fel tud szívni.
2022. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Igazad van, bevallom már nagyon túltoltam a vacilálást, eléggé rá vagyok stresszelve a dologra. Esetleg aki a kettő közül jár valamelyik suliba, el tudná mondani a véleményét? Vagy hogy szerintetek melyik a jobb suli?
2022. júl. 3. 17:46
 3/3 anonim válasza:

Nekem az egriről van tapasztalatom, szerintem nagyon erős egyetem, plusz ugye vannak specializációk, ami segíthet az elhelyezkedésben.

De nyilván a legjobb egyetem se ér semmit, ha te nem teszed oda magad. Hiába kiválóak a tanárok az EKKE-n, ha te nem gyakorolsz és tanulsz, ugyanez asz SZE-vel.

Szóval szerintem az EKKE szuper egyetem, de nyilván az SZE-ről se mondok rosszat, mivel nem ismerem eléggé. A tapasztalataim szerint az Eszterházyt ajánlom :)

2023. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!