Egyetem = beképzeltség?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori, hogy valakinek leszálljon az egója, csak mert egyetemre fog menni? A családban azt látom, akik most tanulnak tovább, és egyetemre mennek, elszálltak maguktól, rosszul esik, mintha nem is ők lennének…
2022. júl. 3. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Az első sikertelen zh/vizsga után vissza fognak venni az arcukból, ne aggódj
2022. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem aggódom, de nagyon rossz érzés, hogy akivel eddig egy hullámhosszon voltál, és jókat beszélgettél, most fényévekre van tőled, és üvölt róla, hogy mennyivel több rá tartja magát tőled.
2022. júl. 3. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, a normális emberek nem szállnak el maguktól azért, mert egyetemre járnak.
2022. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tapasztaltam ilyet, szerintem nem ez a jellemző.
2022. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
sztemmeg csak idegesebbek az egyetem miatt,én fordítva érzem, nem értik meg mit jelent sokszor "ennyit" tanulni stresszelni, akik nem jártak még egyetemre :/
2022. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
szóval sztem csak a stressz, nem egó
2022. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Általában a vidéki taplókra jellemzõ, hogy bekerülnek egy Budapesti egyetemre egybõl pestinek képzelik magukat, megfeledkezve arról, hogy négyen laknak egy szobában, hogy ki tudják fizetni az albérletet vagy koleszban possadnak egymás lábszagában. Aztán vannak a magamhoz hasonló rendkívül művelt és elegáns, jó vágású férfiak akárcsak én vagyok, aki belvárosi növendék akinek a jellemén egyáltalán nem változtat az egyetemi légkör, ugyanis világ életemben stílusos, pacek és tehetõs voltam de természetesen a hatalmas intelligenciámnak köszönhetõen elvégzem az egyetemet probléma nélkül, viszont mindig megválogatom, hogy véletlenül sem vidéki mellé üljek. Szerencsére én egy annyira intellektuális és haladott szellemiségű személy vagyok, hogy megmaradtam ugyanolyan jólelkű és alázatos, kedves és udvarias Úriembernek, amilyennek a prémium minõségű, elsõsorban belvárosi telephelyű barátaim megismertek, akik továbbra is hálásak, hogy a baráti körömhöz tartozhatnak
2022. júl. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
A #7-es válasz az valami vicc akar lenni vagy halál komoly? :D
2022. júl. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez általában ilyen gólyaszindróma. Én a harmadik egyetemi képzésem (második alapszakom) taposom, ezért benne vagyok különböző egyetemi közösségekben (összegyetemiben is meg a sajátunkban is). Ezt az attitűdöt azoktól látom, akik az első képzésük elején járnak és épp elhiszik magukról csak azért, mert a) felvették őket b) nem hullottak ki azonnal. Ugyanilyen pökhendi, nulla élettapasztalaról árulkodó stílusban köpik magukból az egót és képesek nekünk, végzősöknek/máslddiplomásoknak is hülyeségekről pofázni, mintha lenne bármi fogalmuk arról, hogy mire elég az a szakmában, amit eddig elértek vagy hogy mi számít igazán. Megy a nyalakodás, hogy mindenki hülye, aki a következetlen oktatásra panaszkodik meg minél szivatósabb, basztatósabb a számonkérés, igenis annál többet profitálsz belőle meg a tipikus elitegyetemes duma:

"3x annyit kell magolnunk a gyakorlati rész mellé, ezért semmi értelmes dologgal nem foglalkozunk és pár tanárunk az egyetemen élősködik, hogy kutatni tudjon, de természetesen mi nem vagyunk tisztában azzal, hogy nem az oktatás színvonala miatt kerültünk fel a raglistára, hanem ilyenek miatt, csak fürdőzünk az egyetem vélt vagy valós hírnevében és lenézzük a többieket, akikkel majd találkozunk melóban, mint teljesen egyenrangú kolléga, aki ugyanannyira vitte, mint mi, ha nem többre".


Legkésőbb az első gyakornoki állásuknál visszavesznek az arcukból. De inkább hamarabb.

2022. júl. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tehetős család gyerekei, eddig is látszott rajtuk, most meg aztán szalad velük a ló rendesen. Szó sem lehet kollégiumról, nem használnak közös fürdőt 40 emberrel és nem hajlandóak alkalmazkodni sem, nekik albérlet vagy magàn kollégium kell.
2022. júl. 4. 06:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!