Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csekély mennyiségű bor az...

Csekély mennyiségű bor az segít a tanulásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy minimális bor fogyasztása segíthet e a tanulásban való koncentrációban és haladásban? Nyilván nem szétcsapva lenni-re értettem a kérdést😂

Kérem a ledegradáló és fikázó megjegyzéseket mellőzzük , fontos vizsga előtt állok ami nehezen megy a vele járó stressz miatt.

Köszönöm előre is az normális válaszokat!❤️



2022. júl. 4. 22:40
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Nem, nincs benne a világon semmi, amitől ilyen hatást várhatnánk.
2022. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a hatása olyan lehet, mint a placebo gyógyszereké. Sok esetben a placebo is gyógyít, mert a beteg meg van győződve arról, hogy príma gyógyszert kapott! Itt is hasonló lehet a helyzet, mert ha meg vagy győződve és hiszel a bor ilyen hatásáról, akkor tényleg segíthet a koncentrálásban. Mennyiségre pedig vigyázz!
2022. júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kávé, sok víz. Ne borozz.


A fontos vizsgára a legjobb stresszcsökkentő, ha időben kezd el készülni az ember

2022. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kávé sem egy jó megoldás, annak is legalább annyi hátránya van, mint előnye, ráadásul a tanuláshoz nyugalom és koncentráció kell, a kávé pedig felpörget és növeli a kortizolt a szervezetedben.


A vörösbor elvileg jót tesz az ereknek, ami a gondolkodásnak is jó lehet, de az alkoholtartalom miatt én nem ajánlanám azt sem. Egy fürt vörös szőlőnek több értelme lenne, de annak még nincs itt a szezonja.


Én a helyedben inkább meditálnék, vagy kipróbálnék valamilyen relaxációs gyakorlatot, ami jól ráhangol a tanulásra. Nekem anno ez vizsgaidőszakban ez segített. Az alvást se hanyagold el, az legalább olyan fontos, hogy tényleg kipihenve állhass neki egy komoly szellemi munkának. Az egészséges zsiradékok, olajos magvak szintén jók az agynak. Még a diákcsemege is egy jó dolog, csak ne vidd túlzásba az aszalt gyümölcsöket, mert tönkre teszik a fogaidat.

2022. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én próbáltam anno, nem jött be.


Azt vettem észre, hogy ált. túlságosan szorongok, az akadályoz a tanulásban, érdemes levinni a stressz szintet, sporttal, mozgással. A kávé csak ront a helyzeten ebben az esetben.


Vagy xanax-szal, nekem csak ez működött anno, de én spec. eset voltam.

2022. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bírja a gyomrod (meg a pénztárcád), akkor 1-2 konzerv tőkehalmáj is jól jöhet az omega-3 miatt.
2022. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a tanulásban segít-e, de a vizsgán biztos hogy igen! Főleg ha szóbeli lesz!
2022. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!