Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász, vagy töri-föci tanári...

Jogász, vagy töri-föci tanári szak nehezebb?

Figyelt kérdés
2022. júl. 7. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Jogász.
2022. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogász szak nehezebb.
2022. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Objektíven nem lehet összehasonlítani, mert teljesen más tudásanyag, és más tanulásmódszertan kell hozzá. Van, akinek az egyik megy jobban, van, akinek a másik. Plusz mindkét szak olyan, hogy ha nem érdekel, amit tanulnod kell, nagyjából esélytelen elvégezned.
2022. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
83%
Az iskola igazgatója, ahol dolgozom töri-föcit végzett aztán jogot. Azt mondta eltérő.
2022. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3. igen, ezt én is így gondolom.
2022. júl. 8. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen a jog. A legnehezebb egyetemek közé tartozik Mo-n. Mondjuk nyilván függ attól is, hogy melyik egyetem.
2022. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aszerint válassz, hogy melyik a nehezebb. Mindkettőhöz kell elhivatottság, és egyikkel sem fogsz jól keresni, de a jogban anyagilag azért jóval több a lehetőség Magyarországon. (Tanárok sajnálatos helyzetét nem kell ismertetnem szerintem.) A tanárnál ott a fiatalokkal foglalkozás, pedagógia, mint szempont, ami a jogon nincs. Más a kettő és másmilyen embert is igényelnek. A jogon viszont könnyebb szerintem kibukni, mert azért töri-földrajzra azért feltehetőleg olyan jelentkezik, akit ez a két témakör érdekel és megy is, míg a jogra igazából nincs senkinek komolyabb rálátása addig, amíg nem kezdi el tanulni, és emiatt nagyobb lehet a csalódás meg a koppanás. De amúgy ha a jog csak papírnak kell, akkor a Károlit tudom javasolni, esetleg Győrt, ezek a legkönnyebb jogi karok, Zimány Linda is nem véletlen a Károlira járt. Tanári pályán nem tudom mennyire van különbség az egyes egyetemek között.
2022. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inkább a tanári vonz, a töri, föci jól ment mindig.
2022. júl. 9. 15:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!