Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Joggal később ki tudok menni...

Joggal később ki tudok menni külföldre? Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Jogot szeretnék tanulni, viszont úgy veszem észre, hogy itthon nem túl jók a kilátások. Az egyetemet Mo-n végezném el, utána kimennék valamelyik EU-s országba. (Fro, Olaszo, Hollandia)

Pl olvastam az ELTE honlapján, hogy van valamilyen francia nyelvű részképzés, ami ad egy alapszakos francia diplomát, és mesterre pedig lehet pályázni. Külföldön kb mindenhol úgy van, hogy alapkèpzés 3 és 2 év a mesterképzès. Az esetleg lehetséges, hogy Mo-n megcsinàlom az 5 èvet, aztán 2 èv mestert máshol?

Bármilyen választ szívesen fogadok, aki ért a témához.



2022. júl. 9. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A jogi diplomával külföldön nem lehet érvényesülni.
2022. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 ezt alá tudod támasztani valamivel?
2022. júl. 9. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
3 év alapképzés és 2 év mesterképzés van a legtöbb itthoni szakon is, csak vannak kivételek, mint a jogász (vagy orvosi, tanári stb.) ami osztatlan mesterképzés.
2022. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem #1 vagyok, de ugye minden országnak kicsit más a jogrendszere, szóval magyar joggal önmagában eléggé röghöz leszel kötve ide
2022. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen #3, de én a jogra értettem, miszerint külföldön így van
2022. júl. 9. 22:52
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 de gondolom van valami különbözeti vizsga vagy valami. Biztos meg lehet oldani valahogy. Több olyan embert ismerek, aki magyar jogászként dolgozik külföldön
2022. júl. 9. 22:53
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor miért nem őket kérdezed meg a gyakori helyett? Ez elég speciális eset.
2022. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván azért, mert nincs rá lehetőségem.
2022. júl. 9. 23:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8. Itt meg nincsenek olyanok, akik ott dolgoznak. Szerintem a magyar jogászképzés teljesen más, mint egy másik országban. Szerintem nem lehet őket összefésülni. Ha kint akarsz dolgozni, akkor az adott országban kell tanulni. Akik külföldön dolgoznak, valószínűleg nemzetközi cégeknél vagy szervezeteknél dolgoznak, speciális tudással.
2022. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát külföldi munkavegzési céllal pont a jogász szakot sikerült megtalálnod? Lol
2022. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!