Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elhelyezkedni neuropsz...

Érdemes elhelyezkedni neuropszichológusként Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vagy külföldi egyetemen érdemes szakosodni?

2022. júl. 10. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve agy kutatóként?
2022. júl. 18. 15:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Bármilyen tapasztalat?
2022. okt. 10. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ezt ne itt próbáld kideríteni, gyakorin nincsenek neuropszichológusok, csak agysebészek, de ők is az indexfórumon kaptak pályaválasztási tanácsokat.
2022. okt. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most kognitív pszichológia MA után kognitív PhD-hallgató vagyok és szeretném majd elvégezni a neuro szakképzést. :) Egyelőre nem tudom, hogy mikor állok neki, mert egyszer szeretnék gyereket és a szakképzés alsóhangon 4 éves, szóval ez részemről majd komoly tervezést igényel, lehet csak gyerekvállalás után kezdek bele...


A témavezetőm optimista, szerinte egy neuropszichológust garantáltan felvesznek kutató/oktatói munkakörbe (PhD címmel nekem ez sanszos lenne). Viszont a kórházi munkahelyek, ahonnan igazán jó eseteket tudnál tanulni ebben a szakmában, sajnos nagyon-nagyon nehezen elérhetőek most már. :( Létszámstop van, kevés új kollégát vesznek fel kórházakba, akiket mégis, azokat is kismamák helyére... Sokan mondják, hogy nem igazán lehet remenykedni, hogy egyhamar jobb lesz a helyzet, amíg a háború lebeg a fejünk felett.


De én úgy tudom, a SOTEn el lehet kezdeni a neuro szakképzést akkor is, ha pl: tankerületben dolgozol, nyilván ennyi szakembert nem lehet kórházban dolgoztatni, ezt ők is tudják.


De a szakképzés kb. 250 ezer ft/félév, és a tankerületben jelenleg kb. 210 ezer ft a nettó.


Őszinte leszek veled... csak azért mertem elkezdeni a kutatói pályát és abban gondolkodni, hogy egyszer neuropszichológia szakképzésre megyek, mert van saját lakásom... A PhD ösztöndíj mellékállás nélkül éhenhalás lenne így is (konkrétan látástól-vakulásig dolgozom). Nyilvan szeretnék fontos célokra pénzt félretenni, nettó 200 alatt még sajátban se nagyon lehet...


De aki albérletben él, és/vagy nincs támogató családja/párkapcsolata, az nem tudom hogyan gazdálkodik ki egy 4 éves szakképzést mondjuk minimálbérből.


Szóval Magyarországon az a kérdés, hogy kórházon kívüli pszichológusként, a minimálbérből megéri-e végigtolni a SOTE tök jó képzését, vagy sem.


Én úgy gondolom, hogy aki nem áll úgy anyagilag, az keressen valami másik pályát. :(


Klinikai szakpszichologusként magánban könnyebb lehet elhelyezkedni úgy vélem és az már jó megélhetés lesz.


A neuro nagyon specifikus, kutatóként látom értelmét, biztosan lenne munkám, de aki gyakorlatban el akar helyezkedni, annak nem tudom milyen esélyei lesznek.

2022. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm az információban gazdag kifejtést, négyes válaszoló! Ment a kedvelés, hasznos volt (':
2022. nov. 27. 11:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!