Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök manapság?...

Élelmiszermérnök manapság? Megeri azt tanulni?

Figyelt kérdés
Jovore érettségizek. Fogalmam sincs mit akarok tanulni. Német és matek fakton vagyok, mindkettőt imadom és ezekből szeretnék emeltezni is, angolbol ősszel csinálom a c1 nyelvvizsgat, remélhetőleg sikerul, b2om már van, néztem mérnöki szakokat és igazából ez is megtetszett. Megerne annak tanulni?

2022. júl. 12. 00:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem. Elvégeztem, úgy mondom, hogy nem.


Tanulj olyasmit, ami érdekel, de legyen benne informatika és angol. Ha a matekot szereted, akkor meg adatelemzés, statisztika felé is érdemes menni, a német mellé pedig kötelező az angol! Minél magasabb szinten!

2022. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Csak akkor éri meg, ha hajlandó vagy egy viszonylag gyenge fizetésű munkahelyért bárhova elköltözni az országban, vagy pedig tudsz szerezni valahonnan elegendő pénzt egy élelmiszeripari magánvállalkozás elindításához. Ha mérnökként jól akarsz keresni, akkor inkább ajánlható a villamosmérnök, a gépészmérnök, és a mérnökinformatikus pálya.
2022. júl. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! A másik ami még érdekelt a pénzügy és a nemzetközi gazdálkodás, talán ezek felé megyek inkabb
2022. júl. 12. 10:06
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudok angolul, 1es, van belőle nyelvvizsgam
2022. júl. 12. 10:06
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsga semmit nem jelent. Szerintem ha érdekel, csináld. Becsületesen úgysem fogsz olyan marha jól élni.
2022. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Persze tudom, de beszélem is rendesen a nyelvet, Amerikában is voltam 4 hetet ahol csak angolul beszéltem mert szülők nélkül voltam, persze sose leszek angol de egyébként szerintem jól beszélem.


Érdekel amugy csak azt nem tudom hogy ők mennek tejuzembe meg vágóhidra is? Mert azt nem bírnám egyiket se abban biztos vagyok

2022. júl. 12. 13:35
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
#6: Természetesen a hús- és tejipar is az élelmiszermérnökök területe. De természetesen nem vagy köteles ilyen állást elvállalni. Ott a konzervipar, a malomipar, a sütőipar, a szeszipar, az édességipar, valamint a növényolajipar is.
2022. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
7-nél a pont.
2022. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!☺️ sok élelmiszermernok van manapság? Van igény rájuk? Vagy ez is kezd menni a "büfészak" irányába?
2022. júl. 12. 20:30
 10/26 anonim ***** válasza:
#9 Van igény élelmiszermérnökökre, de a foglalkoztatás helyszínében, körülményeiben és a fizetésben sajnos egy frissen végzett élelmiszermérnök nem lehet válogatós. Örülhet, ha valahol kap egy állást.
2022. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!