Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Geográfus (BSc) (területfejles...

Geográfus (BSc) (területfejlesztés szakirány), lehet földrajz tanári állást betölteni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem. A “bármilyen szakos tanárt keresünk” hirdetések korában persze nem elképzelhetetlen, hogy taníthatnál vele, de ennek a hivatalos módja úgy nézne ki, hogy utána elvégzel egy földrajz mestert, majd egy egy éves tanárképzés. B opció, hogy jelentkezel egy 2 szakos tanárképzésre, és a már teljesített tárgyaidat elfogadtatod.
2022. júl. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
A jelenlegi köznevelési törvény tiltja pedagógus végzettség nélküli személy bármilyen pedagógus munkakörben való alkalmazását. Ezért olyan például előfordulhat, hogy a pedagógushiány miatt kisebb iskolákban tanítói végzettséggel tanítanak felső tagozatban, de olyan semmiképpen, hogy geográfus földrajztanárként foglalkoztatható legyen. Ahogy az előző írta, vagy meg kell csinálnod még a 2 éves geográfus mesterképzést, majd az arra épülő 1 éves földrajztanár képzést, vagy pedig eleve a két szakos, 5 éves földrajz-X tanárképzést. Egyébként ez utóbbiba a földrajz alapszak elvégzése után is jelentkezhetsz, ez esetben a tárgyelfogadások miatt azzal számolhatsz, hogy a 10 féléves képzés 7 félévre rövidül.
2022. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. júl. 13. 08:24
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nem, kettes! Le vagy maradva! Már nincs ilyen a törvényben. Épp ellenkezőleg: szakirányú diplomával, ha vállalja a tanárszak elvégzését, taníthat. Csak azért nem válaszoltam, mert annak utána kéne nézni, hogy csak MSc-vel vagy BSc-vel is. Ezt egy külön rendelet tartalmazza.
2022. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

#4 Mielőtt ilyen butaságokat írsz ide, legalább tájékozódnál. Nézd meg ennek a jelenleg is hatályos kormányrendeletnek a 6. mellékletét, melyből világosan kiderül, hogy felső tagozatban és gimnáziumban (ahol földrajz tanítása egyáltalán szóba jöhet) csak tanári vagy tanítói végzettséggel lehet tanári munkakörben valakit alkalmazni:


[link]

2022. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez alól van egy másik rendeletben kivétel.
2022. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
#6: El vagy tévedve. Ez egy, jelenlegi formájában hatályos rendelet, és két érvényben levő rendelet között nem lehet jogi ellentmondás. Ha egy másik rendelettel ennek a rendeletnek egy részét érvénytelenítik, azt csak úgy tehetik meg, hogyha az eredeti rendeletet is módosítják. Márpedig a jogtárban ez a jelenleg is hatályos formája a rendeletnek. Úgyhogy még egyszer mondom: jelenleg csak pedagógus végzettséggel lehet földrajzot tanítani. Minden más híresztelés hamis!
2022. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A saját szememmel olvastam pár napja, csak most nem találom. És pont azért kerestem rá, mert magam se hittem, hogy ez legális. "Amennyiben nem látható el ..." kezdetű mondatokkal simán lehet ideiglenes kivétel a főszabály alól.
2022. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
#8 Tévedsz. Még egyszer mondom, a hatályos jogszabály ez. Ez van a hivatalos jogszövegben. Módosítani csak úgy lehet, hogyha ezt a jogszöveget is módosítják. A hivatalos jogszabályok között pedig nem lehet ellentmondás. Ha nem hiszel nekem, kérdezz meg egy jogászt.
2022. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, nagy keservesen megtaláltam, pedig más dolgom lenne. Bizony a 326-os kormányrendeletben 33/K § "(6) Ha a pedagógus-munkakör megfelelő végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezővel nem tölthető be, akkor a megfelelő pedagógus-szakképzettség megszerzéséig, de legfeljebb egy alkalommal, vagy több egymást követő jogviszony esetén mindösszesen öt évig határozott időre foglalkoztatható az is, aki

a) a tantárgynak megfelelő szakmai tanár felsőfokú végzettségi szinttel és szakképzettséggel,

b) felsőfokú végzettségi szinttel és a tantárgynak megfelelő, felsőoktatásban természettudomány képzési területen szerzett szakképzettséggel rendelkezik, feltéve, hogy vállalja a megfelelő tanári szakképzettség megszerzését."

Nem szoktam hülyeségeket beszélni, 9-es!

Végül is nem írja elő az MSc-t, csak a szakképzettséget, kérdezó.

2022. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!